Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pewnego razu w Londynie - Wydawnictwo Literówka

Pewnego raz w Londynie to najnowszy picturebook jaki trafił do naszej domowej biblioteczki. Książka w Polsce wydana przez Wydawnictwo Literówka, na świecie zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Gregory Rogers stworzył prawdziwe dzieło sztuki, które zachwyci nie tylko dzieci ale i dorosłych. 

Picturebooku to książki, w których główną role odgrywają rysunki. Z reguły zajmują całe strony, a tekstu jest w nich bardzo mało, lub nie ma go w ogóle. Idea takich publikacji jest pobudzanie wyobraźni i zachęcanie dzieci do tworzenia własnych historii na podstawie zawartych w książce obrazów. Jest to bardzo lubiana przez dzieci forma zabawy, która jednocześnie bardzo rozwija. 


Głównym bohaterek książki jest chłopiec, który w dość dziwnych okolicznościach przenosi się w czasie, do epoki Tudorów i ląduje na deskach Londyńskiego Globe Theatre. Przestraszony ucieka. Teraz czeka go przygoda życia, jednak czy uda mu się bezpiecznie wrócić do domu. Jedno jest pewne, te chwile zapamięta do końca swojego życia. A przyjaźń pomiędzy nim a niedźwiedziem oraz radość z uratowania barona przed straceniem wywołają ogrom pozytywnych emocji. 
Mogłabym rozpisywać na te temat ilustracji, ilości detali w nich ujętych, barwie itp. Nie zrobię jednak tego, gdyż jest to jedynie mój osobisty odbiór tej książki. Zachęcam Was jednak do sięgnięcia po tą jakże piękną lekturę i stworzenia własnej unikalnej historii. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literówka


Komentarze

  1. Mamy te książkę. Pięknie ilustrowana . Daje to szerokie pole do wyobraźni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy. To pierwsza tego typu książka u nas. Jest wspaniała bo za każdym razem można budować zupełnie nową historię.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty