Przejdź do głównej zawartości

Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo - Wydawnictwo Debit

Pajączek o dość oryginalnym imieniu Kędziorek, jest głównym bohaterem serii książeczek autorstwa Diany Amft. Ostatnio mieliśmy ogromną przyjemność zapoznać się z tą postacią, dzięki lekturze najnowszej część pod tytułem Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo. Było to nasze pierwsze spotkanie z przesympatycznym 8-nogim, jednak z pewnością sięgniemy także po starsze tytuły. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit.   Pewnego dni Kędziorek dowiaduje się, że niedługo w jego rodzinie pojawi się maluszek. Pajączek bardzo cieszy się z tego, że zostanie starszym bratem, jednocześnie zastanawia się jak to będzie, kiedy w domu pojawi się młodsze rodzeństwo. Jest pewien, że nastąpią zmiany, jednak nie wie jakie. Wraz ze swoim przyjacielem Apsikiem, postanawiają odwiedzić Bellę i Hipka, którzy są rodzeństwem i od nich dowiedzieć się jak to jest gdy w domu jest więcej niż jedno dziecko. Po wizycie i wysłuchaniu Belli i Hipka, przyjaciele wyruszają na dalsze poszukiwania odpowiedzi na dręczące ich pytania. Odwiedzają m.in. rodzinę lisów i kretów. Wszyscy przekonują Kędziorka, jak wspaniale jest mieć rodzeństwo. Sam pajączek bardzo się cieszy na wieść o rodzeństwie, jest chętny do pomocy przy opiece nad nim jak również chce brać aktywny dział w wyborze dla niego imienia. Co prawda ma chwilę zwątpienia, jednak od czego ma babcie Apolonię!!!Poza bardzo przyjemną historią, jaką poznajemy, książka wyróżnia się także przepięknymi, barwnymi i bardzo kolorowymi ilustracjami, których autorką jest Martina Matos.Cała historia jest bardzo ciepła, czyta się ją z ogromną przyjemnością. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura w każdym domu w którym ma pojawić się maluszek. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)