Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ogród motyli - Wydawnictwo Mamania

Dzisiaj będzie o wyjątkowej książce, picturebooku autorstwa Laury Weston. Nie jest to nowość wydawnicza, Ogród motyli w Polsce ukazał się w 2016 nakładem wydawnictwa Mamania a do kupienia jest w księgarni internetowej Gandalf. Kartonówka dość sporych rozmiarów, zachwyca swą grafiką, pomysłem oraz tematyką. Mimo, iż nie znajdziemy tu ani jednego zdania, książkę można przeglądać, analizować i tworzyć do niej kolejne historie. Dzieci pokochają każdą z rozkładówek, które kryją w sobie wiele niespodzianek. 
Tematem przewodnim książki są motyle i przemiana którą przechodzą od jaja, gąsienicy, poczwarki aż do metamorfozy w pięknego motyla. Cała koncepcja oparta została na kontraście. Przeglądając książkę widzimy czarno - białe ilustracje na białym tle. Jednak to tylko pozory. Każda ze stron kryje w sobie mniejsze i większe okienka, które po otwarciu ukazują piękno świata. Mamy tu przepiękny róż i gąsienice, zielone liści czy w końcu cudny pomarańcz i motyle. 

Książka zachwyci każdego, mój miesięczny synek, dzięki wyraźnym kontrastom, przygląda się jej z ogromnym zainteresowaniem i w dużym skupieniu. Równie duże zainteresowanie Ogród motyli wzbudził  u mojego starszego, ośmioletniego synka, który także sięga po nią z dużym zainteresowaniem. Jego analiza obrazu oraz przekazanej wiedzy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przyznam, że i mnie ta pozycja zachwyciła. Od dawna byłam jej ciekawa, ale faktem jest, że przeszła moje najśmielsze oczekiwania, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.   
Książka stanowi źródło wiedzy na temat rozwoju motyli, jest także bodźcem dostarczającym wielu doznań sensorycznych. Maluszki bawiąc się okienkami, poza nabywaniem wiedzy ćwiczą także motorykę małą. Daremnie szukać drugiej takiej pozycja na polskim rynku. Książka stanowi unikat, jest wyjątkowa pod każdym względem. Uważam, że powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. 
Na koniec kilka kadrów Nikodema podczas obserwacji Ogrodu motyli :-)

Książkę znajdziecie w księgarni Gandalf TUTAJ


Komentarze

 1. bardzo ciekawa książka, forma świetna i interesująca za razem

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiła mnie ta pozycja. Sama bym sie nia pobawiła. Fajne jest to, że w naszych czasach ksiązki są naprawde pięknie wydawane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te ilustracje są obłędne choć osobiście wole kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka, bardzo ładne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna! Bardzo podoba mi się dodatek okienek. Jeden picturebook mamy w swojej biblioteczce, ale ten też jest ciekawy. Tym bardziej, że też mam takiego maluszka, i pokazuję mu kontrasty w książeczkach i na kartach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze takiej interesującej pozycji książkowej nie widziałam wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nigdy nie widziałam podobnej książki. Rozejrzę się, gdy będę następnym razem w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka jest abslutnie cudowna, i to podejrzewam, ż enie tylko dla takiego maluszka, ale i dla starszych dzieci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty