Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Malala i jej czarodziejski ołówek - Wydawnictwo Tekturka

Dziś będzie o bardzo wyjątkowej książce, po przeczytaniu której inaczej spojrzeliśmy na naszą codzienność. Malala i jej czarodziejski ołówek, to autobiografia najmłodszej w historii laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Malali Yousafzai, napisana z myślą o dzieciach. Książka w Polsce wydana została przez Wydawnictwo Tekturka.Historia opisana w książce porywa za serce, inspiruje i dodaje przysłowiowych skrzydeł. Mała Malala, która wraz z rodziną mieszkała w dolinie rzeki Swat w w północno - zachodnim Pakistanie, marzyła o tym aby mieć czarodziejski ołówek, dzięki któremu mogłaby podarować innym ludziom wszystko to, co bym nim narysowała. Niestety jej marzenie pozostawało jedynie w sferze marzeń. Gdy pewnego dnia Talibowie zabronili dziewczynkom chodzić do szkoły młoda Malala nie mogła tego zrozumieć ani się z tym pogodzić. Wtedy postanowiła, że musi coś zrobić aby świat usłyszał o jej i jej koleżanek tragedii.  
Młoda aktywistka jak postanowiła, tak też zrobiła. Pisała listy do najważniejszych ludzi tego świata, aż w końcu zwróciła uwagę szerokiej publiczności opowiadając o swoim życiu przed kamerami BBC. Obecnie Malala wraz ze swoją rodziną mieszka w Wielkiej Brytanii i nadal aktywnie działa podróżując po całym świecie i opowiadając o edukacji. 
Książka została wydana z największą starannością, twarda okładka została dodatkowo zabezpieczona obwolutą. Do tego przemawiające do wyobraźni ilustracje zachwycają z każdą kolejną stroną. Opisane w książce magiczne przedmioty narysowane przez tytułowy ołówek zostały wydrukowane na kolor złoty, który pod odpowiednim kątem pięknie połyskuje. Dodaje to książce pewnej magii, która zachwyca.Malala i jej czarodziejski ołówek to jedna z ciekawszych książek jakie w tym roku mieliśmy przyjemność czytać. Bez wątpienia trafia na naszą top listę książek dla dzieci, które inspirują i promują odpowiednie wzorce zachowań.

Polecamy serdecznie!!!

 

 Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo


Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki czarodziejski ołówek przydał by mi się bardzo. Tyle dobrego mozna by zdziałać

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam historie Makaki w książce "To ja, Malała". Piękna i poruszająca książka. Z chęcią poznałabym te dla dzieci. Warto przeczytać z dziećmi aby wiedziały, że w innych krajach dzieci żyją inaczej i nie zawsze przeżywają cudowne i beztroskie dzieciństwo.

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy ksiazki z Tekturki - uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty