Przejdź do głównej zawartości

Karty i gry edukacyjne od Zu&Berry

Nasz rodziny rynek zabawek i gier dla dzieci rozwija się bardzo dynamicznie. Stale pojawiają się nowości godne uwagi. Jedne z takich nowości, które zasługują na uwagę to seria Zu&Berry. O trzech tytułach z serii skierowanych do niemowląt, pisałam już wcześniej TUTAJ. Dzisiaj druga część, skierowana do nieco starszych odbiorców. Każdy z tych sześciu zestawów zapewni godziny świetnej zabawy połączonej z nauką.  

Układam stwory to zestaw 36 dwustronnych sporych rozmiarów i dobrej jakości kart. Dzięki nim nasze maluszki będą mogły układać 3 - elementowe obrazki. W sumie można ułożyć aż 24 zwierzątka lub zabawne stworki. Jednak to nie koniec możliwości tych kart. Dzieci mogą puścić wodze fantazji i łączyć dowolne elementy, tak aby powstawały przedziwne stwory. Możliwości jest wiele. To zestaw który zapewni twórczą i bardzo kreatywną zabawę. Układanka przeznaczona jest dla dzieci już od 1 roku życia.    Kraina zagadek to zestaw, który pokocha każdy przedszkolak. Dzieci w tym wieku zadają mnóstwo pytań i są ciekawskie. Na 80 kartach znajdują się zagadki z różnych dziedzin życia. Dzięki nim maluchy poszerzą swoją wiedzę o otaczającym je świecie, poćwiczą logiczne myślenie, oraz odkryją wiele ciekawostek. Zabawa połączona z nauką przyniesie wymierne korzyści a czas rodziców spędzony z dziećmi jeszcze bardziej wzmocni ich więzi. Zagadki zostały opracowane z myślą o dzieciach od 3 roku życia. Polecane są także do pracy na przykład w terapii logopedycznej gdyż także znacznie wzbogacają słownictwo.  


Zakręcone labirynty to kolejne świetna propozycja od Zu&Berry. Tym razem w pudełku znajdziemy zestaw 50 bajecznie kolorowych kart z bardzo zakręconymi labiryntami. Jest kilka grup tematycznych a wśród nich grupa kart piłkarskich, o księżniczkach czy kosmicznych. Odnajdywanie kolejnych dróg to świetna zabawa połączona z treningiem logicznego myślenia, koncentracji, orientacji przestrzennej, pamięci, motoryki małej czy wreszcie koordynacji ręka - oko. Zestaw polecany jest dzieciom od 3 roku życia. Rycerze i rabusie to gra polegająca na odszukiwaniu określonego elementu. Niby nic nowego ani odkrywczego, wszak każdy z nas zna tą zabawę, jednak bajecznie kolorowe karty, z pewnością zachęcą każdego malucha do zabawy. W skład gry wchodzi 13 sporych rozmiarów plansz z bardzo kolorowymi ilustracjami, które charakteryzują się ogromną ilością szczegółów i małych detali. Ponadto mamy też zestaw 30 okrągłych kart, które przedstawiają przedmioty do odnajdywania na planszach. Każda z 13 plansz zawiera wszystkie 30 obiektów z okrągłych kart. Gra polega na odsłonięciu pojedynczych okrągłych kart a następnie jak najszybszym odnalezieniu widniejącego na tej karcie przedmiotu. Jest to świetny trening percepcji wzrokowej, spostrzegawczości i szybkości. Gra skierowana jest do dzieci od 3 roku życia. 
Poznaję literki 32 dwustronne karty, które zabiorą maluszki do świata liter. Na jednej stronie dzieci mogą ćwiczyć pisanie liter drukowanych. Druga strona kart przedstawia daną literę (pisaną w wersji dużej i małej) oraz ilustrację przedmiotu, osoby lub zwierzęcia rozpoczynającego się na tą literę. Dzięki zabawie kartami dzieci poznają literki, ćwiczą motorykę małą, koordynację oraz precyzję ruchów. Zestaw skierowany jest do dzieci od 3 roku życia. Poznaję cyferki to także zestaw 32 dwustronnych kart, dzięki którym nasze maluszki wkroczą do świata matematyki. Z tym zestawem pierwsze kroki okażą się łatwe i przyjemne a strach przed królową nauk, minie tak szybko jak się pojawił. Dzięki kartom dzieci będą mogły ćwiczyć rozpoznawanie cyferek, liczenie czy umiejętności grafomotoryczne. Zestaw skierowany jest do dzieci od 3 roku życia.  

Karty i gry edukacyjne Zu&Berry to świetne połączenie zabawy i nauki. Dzięki pracy na tych zestawach dzieci są stymulowane, dzięki czemu lepiej się rozwijają. Uważam, że taki zestaw sprawdzi się idealnie jako prezent dla przedszkolaka pod choinkę :-)

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię Zu&Berry znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Świetne te wsywszyst zestawy.
    Myślę, że dzieciaczki dużo się za ich sprawą nauczą.

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne :) my uwielbiamy najbardziej rycerze i rabusie :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.