Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hej! to moja ryba! - REBEL

Jesienne i zimowe wieczory mają to do siebie, że trwają dość długo. W tym czasie aby zapewnić mojemu synkowi rozrywkę, gramy w gry planszowe. Zapewnia nam to nie tylko świetną rozrywkę, wspólnie spędzony czas, ale także pozwala ćwiczyć wiele kluczowych umiejętności. Nasi stali czytelnicy wiedzą, że gier u nas jest sporo. Ostatnio do tego zbioru dołączyła bardzo fajna gra wydawnictwa REBEL Hej!To moja ryba! Zasady są bardzo proste a zabawa przednia. 
W pudełku znajdziecie:

-60 płytek kry lodowej (30 sztuk z jedną rybą, 20 sztuk z dwoma rybami oraz 10 sztuk z trzema rybami),
- 16 plastikowych pingwinów (po 4 w danym kolorze),
- oraz instrukcja.Celem gry jest zebranie jak największej liczby ryb poprzez przesuwanie swoich pingwinów po planszy. 


Przed rozpoczęcie gry rozkładamy płytki z rybkami w sposób określony w instrukcji. Nasza plansza musi mieć na przemian 7 i 8 płytek. Następnie gracze wybierają kolor pionków i w zależności od ilości graczy biorą ich 4,3 lub 2 sztuki. 


Zasady gry są bardzo proste, dzięki czemu w grę mogą grać już przedszkolaki. Na początek należy umieścić wszystkie pionki na planszy na dowolnych kafelkach z jedną rybką. Następnie każdy gracz w swojej turze przesuwa dowolnego swojego pionka w linii prostej o dowolną ilość pól. Po zakończonym ruchu gracz bierze kafelek na którym stał przesunięty przez niego pionek i kładzie go obok siebie.  

Rozgrywka kontynuowana jest do momentu, aż żaden z graczy nie będzie miał możliwość przesunięcia swojego pionka. Wtedy następuje podliczenie ilości rybek na zebranych kafelkach i wyłonienie zwycięzcy. Wygrywa osoba z największą ilością zebranych rybek. Hej! To moja ryba! to świetna gra rodzinna, która sprwdzi się przy dzieciach w różnym wieku. U nas zapewnia nam rozrywkę podczas długich wieczorów. Jeżeli szukacie ciekawej gry na Mikołajki lub pod choinkę dla całej rodziny, to zdecydowanie polecamy :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania rebel i wszystko gra

Komentarze

  1. Nie znałam dotąd tej gry. Na pewno niejedno dziecko będzie zadowolone z takiej rozrywki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Choć wiekiem już jestem starsza, nadal uwielbiam planszówki! :) Są idealne na długie zimowe wieczory w gronie rodziny :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy pomysł n dodatkowy upominek, gry zawsze się sprawdzają. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty