Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dobranocki na gwiazdkę - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pomimo, iż aura na zewnątrz nie zachwyca, dla nas rozpoczął się właśnie ulubiony czas w czasie całego roku (no może poza wakacjami, które także uwielbiamy :-)). Wszystkie wystawy sklepowe zostały już przystrojone świątecznymi ozdobami, a i pierwsze nowości wydawnicze o tematyce świątecznej już się ukazały. Jak co roku, będziemy Wam je przybliżać, jednocześnie zachęcając do wspólnego, rodzinnego czytania w tym jakże magicznym czasie. Książek dla dzieci opowiadających o Bożym Narodzeniu, z roku na rok przybywa, co nas niezmiernie cieszy. Pierwszą z tegorocznych nowości jaką dosłownie pochłonęliśmy były Dobranocki na Gwiazdkę, zbiór jedenastu opowiadań autorstwa najwybitniejszych polskich pisarzy. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. 
Zanim przejdę do omówienia treści opowiadań, chciałam pochylić się nad stroną graficzną książki. To czego dokonała Ewa Beniak - Haremska przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Każda zamieszczona w publikacji ilustracja to prawdziwy majstersztyk. Dopracowane w najmniejszych detalach, ciepłe, pełne nadziei i radości. Każda strona to nowa przygoda, która pochłonie każdego bez względu na wiek. Oprawa graficzna zwłaszcza książek skierowanych do dzieci jest bardzo ważnym elementem, który nie rzadko decyduje o zakupie danej pozycji. Ta książka ma tą magię w sobie, która powoduje, że samo już wzięcie jej do ręki sprawia, że chcemy ją mieć i podziwiać.   W książce, jak już wspomniałam mamy jedenaście opowiadań. Każde z nich to odrębna historia, nie mająca powiązania z pozostałymi. Wśród autorów znalazły się takie nazwiska jak: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Manuela Gretkowska, Roksana Jędrzejewska - Wróbel, Barbara Kosmowska, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska - Zaremba oraz Agnieszka Tyszka.

Podczas czytania tych jakże ciepłych i mądrych opowiadań poznamy historę Majki i jej rodziny, która będzie musiała spędzić pierwsze święta bez ojca i męża, który niestety musiał pozostać w trasie. Jest kierowcą tira i różnego rodzaju wypadki nie pozwoliły mu wrócić do domu na czas. Dowiemy się także kto piecze najlepsze na świecie naleśniki z cynamonem, co stanie się z Florentyną, która w wigilijną noc błąkała się po zaśnieżonym polu, co się dzieje z listami wysyłanymi do świętego Mikołaja przez dzieci ze wszytskich zakątków świata. Dowiamy się także kim jest siedemnasty pomocnik Aniołka, oraz jak piesek o bardzo wdzęcznym imieniu Gwiazdka, uratował święta. To tylko kilka przykładów historii, które poznacie czytając Dobranocki na Gwiazdkę.    

Dobranocki na Gwiazdkę to przykład ksiażki, która sprawdz się idealnie do wspólnego rodzinnego czytania w jesienno - zimowe wieczory. Opowiadania są ciepłe, nastrojowe, pełne zimowej i świątecznej aury. Idealnie wprowadzają w klimat Bożego Narodzenia. Ta książka to wspaniały pomysł na mikołajkowy lub świąteczny prezent, jestem pewna, że zachwyci każdego obdarowanego. 


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. jestem uzależniona od kupowania książeczek dla moich dzieci, lubimy takie bajeczki na dobranoc :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje, czy książka nada się jako prezent gwiazdkowy dla ośmiolatki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno, mój ośmiolatek wysłuchał jej z zapartym tchem :-)

   Usuń
 3. Oglądałam ostatnio tę książkę i zastanawiam się nad zakupem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, na prawdę warto ją mieć w domowej biblioteczce

   Usuń
 4. Uwielbiamy z Synem czytać książki, ale na tą jest jeszcze odrobinę za mały

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie zimowe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty