Przejdź do głównej zawartości

Celestynka - Wydawnictwo Tekturka

Picturebooki to jedne z ciekawszych książek dla dzieci. Poza cudnymi ilustracjami, charakteryzują się dość specyficznym przekazem słownym, który najprościej można ująć słowami "im mniej tym więcej". Ostatnio na rynku pojawiła się przecudna książka, która zachwyca wizualnie i skłania do refleksji. I choć historia opowiedziana w tej publikacji jest wszystkim dobrze znana, to jednak perspektywa z jakiej zostaje przedstawiona, nadaje jej zupełnie nową jakość. Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie to prawdziwy majstersztyk gatunku, który ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa Tekturka.   Tytułowa bohaterka je jedna z setki jak nie tysięcy zapałek. Mieszka w pudełku wraz z innymi zapałkami. Jednak Celestynka, choć jest tylko malutkim kawałeczkiem drewna, marzy o tym aby pewnego dnia spełnić swoje powołanie. Historia naszej bohaterki zostaje opowiedziana w bardzo prosty a jednocześnie wzniosły sposób. Nie brakuje tu metafor i ukrytych znaczeń. Opowieść porusza i zachęca do przemyśleń nad własnymi dążeniami i planami. To czy nasza bohaterka spełniła swoje marzenie pozostawiam bez odpowiedzi, mam nadzieję, że sięgniecie po książkę aby samemu się przekonać :-)
Jak już wspomniałam we wstępie, książka zachwyca nie tylko treścią ale także stroną graficzną. Każda strona to prawdziwe arcydzieło rysunku, które przenosi nas do świata magii.
Celestynka to przepiękna opowieść, która spodoba się zarówno dziewczynce jak i chłopcu, małemu jak i dużemu. Dzięki przepięknemu wydaniu książka może być bardzo ciekawym pomysłem na prezent.

Polecamy serdecznie


Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)