Przejdź do głównej zawartości

Baobab od REBEL

Zielone kartonowe pudełko, a w nim z pozoru zaledwie kolorowa, nie wielkich rozmiarów puszka i sterta okrągłych kart. Nic bardziej mylnego!!! Otóż w tym pudełku kryją się elementy jednej z ciekawszych gier zręcznościowych jakie do tej pory znalazły się w naszym domowym zbiorze. REBEL po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem jeśli chodzi o tzw. planszówki. Ich najmłodsze dziecko Baobab bije rekordy popularności w naszym domu i wśród znajomych. Przekonajcie się sami, ile radości dostarcza partyjka tej gry :-)  
W pudełku znajdziecie:


- planszę w postaci metalowej puszki z otwieraną górą,
- 108 kart (w 9 różnych wersjach),
- 6 kart pomocy,
- oraz instrukcję.Karty pomocy okazują się być bardzo przydatne w pierwszych rozgrywkach, gdy gracze nie pamiętają jeszcze poszczególnych ruchów kart. Z czasem jednak gdy już je zapamiętamy, można je odłożyć lub upewniać się czy dobrze chcemy wykonać ruch.   


Celem gry jest umieszczenie na planszy (pniu Baobabu) karty w sposób zgodny z instrukcją (znajdującą się na kartach pomocy) oraz tak aby znajdujące się już na planszy karty nie spadły z naszego drzewa. W danej rundzie gracz sam decyduje ile kart chce umieścić. Wyboru dokonuje pomiędzy 1, 2 lub 3 kartami. Zwycięzcą pozostaje gracz który w chwili gdy zakończenia gry ma najmniejszą ilość kart.  
Przebieg gry jest bardzo szybki. Każdy z graczy ma przed sobą taką samą ilość kart (ułożonych w stos rewersem do góry). Od tej pory rozpoczyna się walka z grawitacją. Każdy z biorących udział w grze decyduje ile ułoży kart. Następnie kładzie je zgodnie z instrukcją. A muszę przyznać, że nie zawsze jest to taka prosta sztuka. Jedynie karty z liśćmi możemy umieszczać w dowolnym miejscu, pozostałe mają ściśle określone sposoby lub miejsca ich ułożenia. Powoduje to dość szybkie rozrastanie się korony drzewa a tym samym utrudniając każdy kolejny ruch. Gra skierowana jest do dzieci od 6 roku życia a grać w nią może od 2 do 4 graczy. Czas trwania rozgrywki to ok 20 minut. 
Rozgrywka trwa do momentu, aż z naszej korony spadnie chociaż jena karta. W tym momencie gra się kończy a zwycięzcą zostaje osoba z najmniejszą liczbą kart.  Baobab to świetna gra zręcznościowa, która sprawdzi się zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka. Bardzo prosta mechanika, piękna grafika oraz dynamiczna akcja, to wszystko to co charakteryzuję tą grę. Świetna pozycja na jesienne i zimowe wieczory. 


Polecamy serdecznie!!!Grę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania rebel i wszystko gra

Komentarze

 1. Ładnie wykonane elementy :) Osobiście nie przepadam za grami zręcznościowymi, ale myślę, że moje dzieci byłyby zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już gdzieś tę grę widziałam - i bardzo mi się spodobała :) Kolejny świetny patent na spędzanie czasu z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obietnica ciekawej zabawy, na spędzanie wspólnych rodzinnych chwil. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Córka gra w Baobab z mężem i bardzo sobie chwalą tę grę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)