Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Wielka księga wartości - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Są książki, po których przeczytaniu odkładamy je na półkę i sięgamy po kolejny tytuł. Są jednak i takie książki, których nie da się tak prosto odstawić. To książki, które skłaniają do refleksji, zadawania pytań i dyskusji. To książki, które na długo zapadają w dziecięcych umysłach i wywołują coraz to nowe emocje. Wreszcie to książki, po które wraca się z ogromną radością i chęcią odkrycia ich na nowo. O jednej właśnie tego typu publikacji chciałam Wam dzisiaj napisać. Wielka księga wartości autorstwa dwóch hiszpańskich pisarek (matki i córki) Teresy Blanch oraz Anny Gasol, to zbiór 16 opowiadań, w których w dość niespotykany, w literaturze dziecięcej sposób przekazują odpowiednie wzorce zachowań. Książka została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. 
Wśród bohaterów książki główną rolę odgrywają dzieci, choć mamy też choćby peruwiańskiego nauczyciela, który dzięki swojej pasji i poświęceniu potrafił zaszczepić miłość do książek wśród uczniów. Jednak nie sami bohaterowie stanowią główny plan opowiadań a ich postawy i przekonania. Każde opowiadanie kryje w sobie przekaz (który sugeruje już sam podtytuł każdego rozdziału). Mamy tu opowiadania o tolerancji, solidarności, życzliwości czy empatii. Każda opowieść to odrębna historia, która pozwoli młodemu odbiory wczuć się w role bohaterów i stawić czoła trudnym sytuacjom dnia codziennego. 
Książka poza bardzo ciekawą treścią ma także piękne ilustracje. Każda rozkładówka zapewnia ciekawe doznania wzrokowe oraz stanowi pretekst to rozmów dziecka z rodzicem. Całość idealnie się uzupełnia tworząc bardzo wartościową lekturę. 


Wielka księga wartości, to pozycja po którą sięga się z przyjemnością, jest idealną książką dla dzieci zarówno tych małych jak i dużych. Pięknie i starannie wydana może stanowić wspaniały pomysł na prezent. Ignasiowi bardzo spodobały się opowiadania i z przyjemnością je omawialiśmy jeszcze długo po zakończeniu czytania. Książka jest jak najbardziej godna polecenia!!! 


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki


Komentarze

 1. Uważam, że powinno takich książkowych pozycji powstawać zdecydowanie więcej. Piękne ilustracje i treść opowiadana w łatwy i przyjemny sposób. a do tego głębszy ukryty przekaz dla najmłodszych. Książeczka idealna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam dla moich dzieci kupować takie książki. Mądre z przesłaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Supwr jest ta książka. Dzieki za przypomnienie o niej

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że książka nadałaby się dla mojego 7 latka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam kilka ksiazek, ktore po przeczytaniu jeszcze raz az sie chce wrocic.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mądra i pouczająca ksiazka

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie przeglądałam nowości Naszej Księgarni, a tu proszę takie perełki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy tego typu książki, i zostają z nami na dlugo dzięki swoim wartościom jakie niosą

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie wartościowe książki i jeszcze z pięknymi ilustracjami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzieci to takie istoty, które naśladują wszystko, co robią i mówią starsi. Chociaż sama jeszcze ich nie mam to uważam, że to świetna lektura dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba mi się to jak teraz wydają książeczki dla dzieci, mają naprawdę pomysłowe obrazki i świetne treści ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Po takie książeczki sięga się z wielką przyjemnością, zawsze ulegnę pięknej oprawie graficznej, przyciągnie moją uwagę i zainteresowanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty