Przejdź do głównej zawartości

Przygód Wilka ciąg dalszy - Wydawnictwo Adamada

Przygody Wilka zagościły na dobre w naszym domu. Ignaś je uwielbia i zawsze z niecierpliwością czeka na kolejne tytuły. U na ostatnio pojawiły się dwa kolejne, które podobnie ja wcześniejsze bardzo przypału nam do gustu. Cała seria przygód Wilka wydawana jest przez Wydawnictwo Adamada.
O wilku który trafił do Baśniowego Lasu to historia pełna niespodzianek. Wszystko zaczyna się dość niewinnie, chęcią upieczenia szarlotki. Niestety, kucharz z naszego bohatera żaden i okazuje się, że w domu nie ma składników na ciasto. Wyrusza więc w ich poszukiwaniu i udaje się w stronę lasu, gdzie spotyka... trzy świnki. Tak dokładnie te trzy, dobrze znane wszystkim świnki, które budują swoje chatki. Wilk aby udowodnić, że jest tym dobrym wilkiem, pomaga im w budowie tych domków, dzięki czemu otrzymuje od nich przepis na szarlotkę cioci Róży.  Gdy Wilk wyrusza w dalszą drogę, spotyka na swojej drodze także inne postacie z bajek. Dzięki kozą zdobywa mąkę na swój placek a od Czerwonego Kapturka dostaje masło a jajka od kury. Cukier podarowuje mu Baba Jaga a jabłko Królewna Śnieżka. Gdy wszystkie składniki znalazły się w posiadaniu bohatera, ten zabiera się za pieczenie szarlotki. Na koniec wyprawia przyjęcie, a listy gości Wam nie zdradzę :-) Przekonajcie się sami.  
O wilku który chciał się zakochać to kolejny tytuł, który wzbogacił naszą domową biblioteczkę. Akcja toczy się wiosną, kiedy to cały świat budzi się do życia. Ptaszki ćwierkają, drzewa odżywają po długiej i mroźnej zimie a na każdym kroku widać zakochane pary. Nie inaczej wiosna rysowała się w Lesie Wilka. Niestety okazało się, że jedynie nasz główny bohater jest samotny, a jak wiadomo nie jest to najprzyjemniejszy stan. 
Na szczęście nasz bohater postanowił zmienić i znaleźć wilczycę swojego życia. Niestety, nie za bardzo wiedział jak się za to zabrać. Postanowił więc zasięgnąć porad przyjaciół. Jednak czy okażą się one skuteczne i Wilk odnajdzie miłość swojego życia? O tym przekonacie się czytając lekturę. Przygody Wielka to stosunkowo krótkie historyjki okraszone cudnymi, bardzo kolorowymi ilustracjami. Nasz bohater choć może wydawać się groźnym, tak naprawdę to uroczy zwierz z duszą romantyka, który skradnie serce każdego dziecka. Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.