Przejdź do głównej zawartości

Przeźroczysty chłopiec - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Przeźroczysty chłopiec to dzieło znanej kompozytorki, autorki tekstów i piosenek Antoniny Kszysztoń. Książka opowiada o losach kilkuletniego Franka, przedszkolaka, który przeżywa wiele, często dość smutnych wydarzeń. Książka napisana została z punktu wiedzenia dziecka, główny bohater jest jednocześnie narratorem. Całość składa się z 25 dość krótkich rozdziałów, dzięki czemu książka stanowi świetną lekturę dla samodzielnie czytających dzieci. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 
Główny bohater to bardzo mądry i spostrzegawczy chłopiec. W książce opisuje swój dzień w przedszkolu, relacje z rodzicami jak również przebieg świąt. Jednak głównym przesłaniem jaki niesie książka są emocje jakie targają Frankiem. Chłopiec czuje się lekceważony przez rodziców, brakuje mu ich uwagi, tęskni za zmarłym dziadkiem. Tak wiele emocji sprawia, że nasz bohater zaczyna sobie z nimi nie radzić. Na szczęście w jego życiu zjawia się tajemniczy Pan Balon, który od tej pory zawsze będzie go wspierał w trudnych chwilach. Książka poza dość nietypowym przekazem jaki zawiera tekst, charakteryzuje się także bardzo specyficznymi ilustracjami. Ich autorką jest również Antonina Kszysztoń, dlatego tak idealnie współgrają z dość chaotycznym tekstem. Jestem przekonana, że żadnemu rysownikowi nie udałoby się tak oddać treści książki w ilustracjach jak dokonała tego sama autorka.  

Lekturę polecamy zarówno tym nieco starszym dzieciom jak i dorosłym. Jestem przekonana, że lektura skłoni do przemyśleń i refleksji nie jednego dorosłego. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka


Komentarze

  1. O wow brzmi fantastycznie, sama chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet dorosłym ciężko radzić sobie z nadmiarem emocji, ale dzieci tym bardziej potrzebują mądrych wskazówek jak poruszać się po świecie emocji. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zainteresowałaś mnie tą książką, chętnie po nią sięgniemy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)