Przejdź do głównej zawartości

Misia i jej mali pacjenci - Wydawnictwo Zielona Sowa

Misia to wyjątkowa dziewczynka, która posiada zdolność rozumienia zwierząt, kocha je wszystkie i zawsze jest gotowa nieść im pomoc. Mało tego prowadzi własną lecznicę w domku na drzewie w ich rodzinnym ogrodzie. Dziewczynka wraz ze swym pupilem oraz najlepszą przyjaciółką Ewcią pomogli już nie jednemu stworzeniu. Obie dziewczynki przeżywają wiele przygód podczas których zawsze dużo się dzieje. Seria książeczek Misia i jej mali pacjenci to obecnie jedna z ulubionych pozycji Ignacego. Całość ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. 

Milusi uciekinier to trzy opowiadania w których Misia wraz z Popikiem i Ewcią po raz kolejny pomagają zwierzętom. Tym razem w potrzebie okazuje się być malutki gil i bardzo słaba sikorka. Na szczęście Misia dzięki swojemu darowi porozumiewania się ze zwierzętami doskonale wie co im dolega i jak im pomóc. Problemy pojawiają się gdy kolega naszej bohaterki prosi ją o opiekę nad jego pupilem a ten ucieka Misi z domu. Czy uda się jej go odnaleźć i kim jest tajemniczy zwierz? O tym przekonacie się czytając książkę. Niespodziewana przeprowadzka to najnowsza pozycja z serii, która ukazała się na rynku tej jesieni. Tym razem pomocy potrzebują pszczoły. Okazuje się, że niebawem stracą swój dotychczasowy dom. Na szczęście Misia i jej wierny kompan Popik już wiedzą jak im pomóc aby te jakże pracowite i pożyteczne stworzenia mogły pozostać w swoim dotychczasowym domu. Ponadto czytając książkę poznajemy także losy małego liska uwięzionego na dryfującym pniu oraz bardzo samotnego pieska, który szuka nowego domu i troskliwego opiekuna. Czy Misi uda się znaleźć kogoś, kto zaopiekuje się znalezionym w parku pieskiem? No cóż tego Wam nie zdradzę :-) Misia i jej mali pacjenci to bardzo ciepłe, pełne empatii i pozytywnych wzorców opowiadania. Temat zwierząt jest bliski wszystkim dzieciom, dlatego z taką radością i zainteresowanie śledzą kolejne przygody naszej małej bohaterki. My osobiście uwielbiamy przygody Misi, Ewci i Popika i z niecierpliwością czekamy na kolejne pozycje z serii. 


Całą serię książek znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Uwielbiamy Misie i jej przygody... Czyta się je jednym tchem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na bardzo ładne wydanie. Lubię takie książki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)