Przejdź do głównej zawartości

Misia i jej mali pacjenci - Wydawnictwo Zielona Sowa

Misia to wyjątkowa dziewczynka, która posiada zdolność rozumienia zwierząt, kocha je wszystkie i zawsze jest gotowa nieść im pomoc. Mało tego prowadzi własną lecznicę w domku na drzewie w ich rodzinnym ogrodzie. Dziewczynka wraz ze swym pupilem oraz najlepszą przyjaciółką Ewcią pomogli już nie jednemu stworzeniu. Obie dziewczynki przeżywają wiele przygód podczas których zawsze dużo się dzieje. Seria książeczek Misia i jej mali pacjenci to obecnie jedna z ulubionych pozycji Ignacego. Całość ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. 

Milusi uciekinier to trzy opowiadania w których Misia wraz z Popikiem i Ewcią po raz kolejny pomagają zwierzętom. Tym razem w potrzebie okazuje się być malutki gil i bardzo słaba sikorka. Na szczęście Misia dzięki swojemu darowi porozumiewania się ze zwierzętami doskonale wie co im dolega i jak im pomóc. Problemy pojawiają się gdy kolega naszej bohaterki prosi ją o opiekę nad jego pupilem a ten ucieka Misi z domu. Czy uda się jej go odnaleźć i kim jest tajemniczy zwierz? O tym przekonacie się czytając książkę. Niespodziewana przeprowadzka to najnowsza pozycja z serii, która ukazała się na rynku tej jesieni. Tym razem pomocy potrzebują pszczoły. Okazuje się, że niebawem stracą swój dotychczasowy dom. Na szczęście Misia i jej wierny kompan Popik już wiedzą jak im pomóc aby te jakże pracowite i pożyteczne stworzenia mogły pozostać w swoim dotychczasowym domu. Ponadto czytając książkę poznajemy także losy małego liska uwięzionego na dryfującym pniu oraz bardzo samotnego pieska, który szuka nowego domu i troskliwego opiekuna. Czy Misi uda się znaleźć kogoś, kto zaopiekuje się znalezionym w parku pieskiem? No cóż tego Wam nie zdradzę :-) Misia i jej mali pacjenci to bardzo ciepłe, pełne empatii i pozytywnych wzorców opowiadania. Temat zwierząt jest bliski wszystkim dzieciom, dlatego z taką radością i zainteresowanie śledzą kolejne przygody naszej małej bohaterki. My osobiście uwielbiamy przygody Misi, Ewci i Popika i z niecierpliwością czekamy na kolejne pozycje z serii. 


Całą serię książek znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Uwielbiamy Misie i jej przygody... Czyta się je jednym tchem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na bardzo ładne wydanie. Lubię takie książki.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.