Przejdź do głównej zawartości

Kto stworzył poranek? - Wydawnictwo Promic

Kto stworzył poranek? to bardzo urocza historia małego ptaszka, który pewnego dnia spadając z bardzo wysokiego drzewa dostrzega piękno wschodzącego poranka. Od tej chwili zastanawia się kto stworzył tak cudny widok. Książeczka autorstwa Jana Godfrey'a jest bardzo mądrą pozycją, która stanowi idealny pretekst do rozmów z dziećmi o tym kim jest Bóg. Publikacja pojawiła się na rynku polskim nakładem Wydawnictwa Promic. 
Strzyżyk spadając z drzewa dostrzegł otaczające go piękno. Zaczął się zastanawiać kto jest stwórcą świata. Postanowił udać się w dość niezwykłą podróż, w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. Na swojej drodze spotkał wielu przyjaciół - zwierząt, przemierzył setki kilometrów, jednak nikt nie potrafił udzielić mu odpowiedzi na zadawane przez niego pytanie. Po nieudanych próbach, postanowił powrócić do domu. Gdy dotarł na miejsce, ciekawe ptaszki zaczęły go dopytywać czy udało mu się znaleźć odpowiedź na dręczące go pytanie. Odpowiedź jakiej mały strzyżyk udzielił zaskoczyła wszystkich słuchaczy. Co powiedział ptaszek? Tego Wam nie zdradzę, zachęcając do sięgnięcia po tą pozycję. Książeczka poza pięknym i mądrym tekstem, charakteryzuje się także cudnymi ilustracjami autorstwa Honor Ayres. Kolorowe, bardzo miłe dla oka i odzwierciedlające tekst, na pewno zachęcą maluchy do wysłuchania historii i podjęcia dyskusji na temat zawarty w publikacji.     Kto stworzył poranek? to bardzo ładnie wydana i przede wszystkim mądra książeczka. U nas okazała się pretekstem do wielu dyskusji i odkrywania tajemnic wiary. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC


Komentarze

  1. Bardzo ładnie wydana, rzeczywiście:) W niejednej rodzinie także na pewno pomoże w rozmowach z dzieckiem o wierze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładna książeczka. Może być dobrą pomocą w przekazywaniu dzieciom tak naprawdę niełatwych treści. :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.