Przejdź do głównej zawartości

Kto stworzył poranek? - Wydawnictwo Promic

Kto stworzył poranek? to bardzo urocza historia małego ptaszka, który pewnego dnia spadając z bardzo wysokiego drzewa dostrzega piękno wschodzącego poranka. Od tej chwili zastanawia się kto stworzył tak cudny widok. Książeczka autorstwa Jana Godfrey'a jest bardzo mądrą pozycją, która stanowi idealny pretekst do rozmów z dziećmi o tym kim jest Bóg. Publikacja pojawiła się na rynku polskim nakładem Wydawnictwa Promic. 
Strzyżyk spadając z drzewa dostrzegł otaczające go piękno. Zaczął się zastanawiać kto jest stwórcą świata. Postanowił udać się w dość niezwykłą podróż, w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. Na swojej drodze spotkał wielu przyjaciół - zwierząt, przemierzył setki kilometrów, jednak nikt nie potrafił udzielić mu odpowiedzi na zadawane przez niego pytanie. Po nieudanych próbach, postanowił powrócić do domu. Gdy dotarł na miejsce, ciekawe ptaszki zaczęły go dopytywać czy udało mu się znaleźć odpowiedź na dręczące go pytanie. Odpowiedź jakiej mały strzyżyk udzielił zaskoczyła wszystkich słuchaczy. Co powiedział ptaszek? Tego Wam nie zdradzę, zachęcając do sięgnięcia po tą pozycję. Książeczka poza pięknym i mądrym tekstem, charakteryzuje się także cudnymi ilustracjami autorstwa Honor Ayres. Kolorowe, bardzo miłe dla oka i odzwierciedlające tekst, na pewno zachęcą maluchy do wysłuchania historii i podjęcia dyskusji na temat zawarty w publikacji.     Kto stworzył poranek? to bardzo ładnie wydana i przede wszystkim mądra książeczka. U nas okazała się pretekstem do wielu dyskusji i odkrywania tajemnic wiary. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC


Komentarze

  1. Bardzo ładnie wydana, rzeczywiście:) W niejednej rodzinie także na pewno pomoże w rozmowach z dzieckiem o wierze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładna książeczka. Może być dobrą pomocą w przekazywaniu dzieciom tak naprawdę niełatwych treści. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.