Przejdź do głównej zawartości

Pierwsze ćwiczenia - Wydawnictwo Pryzmat


Dzisiaj kolejny wpis w którym chciałam Wam zaprezentować ciekawe zeszyty ćwiczeń, które sprawdzą się zarówno w szkolnej ławce jak i podczas pracy z dzieckiem w domu. Pierwsze ćwiczenia to zestaw składający się z czterech części. Każda kolejna stanowi kontynuację poprzedniej i zbudowane są na takim samym schemacie. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Pryzmat.
Pierwsze ćwiczenia to bardzo zróżnicowane zadania, które pozwalają uczniom nauczania początkowego ćwiczyć szeroki wachlarz umiejętności i zdobywać nowe. Mamy tu zadania z zakresu matematyki, języka polskiego, przyrody, nauk społecznych czy edukacji muzycznej i plastycznej. Różnorodne zadania sprawiają, że praca z zeszytami ćwiczeń jest miła i przyjemna, nie ma mowy o nudzie a każde kolejne strony to ciekawa przygoda.   W części polonistyczne mamy wyraźnie dostrzegany schemat zadań. Dzieci po poznaniu danej literki, następnie są ćwiczenia doskonalące analizę i syntezę słuchową jak również ćwiczenia pisaniu danej literki. Mamy też spora ilość zadań związanych z doskonaleniem myślenia logicznego jak również i grafomotoryki. Podobnie rzecz się ma z częścią matematyczną, też mamy tu wyraźny schemat. Po poznaniu danej cyferki dzieci mają do wykonania szereg zadań związanych z grafomotoryką, myśleniem logicznym. Mamy tu sporą ilość zadań z treścią jak i działań na liczbach. Mamy tu także sporo łamigłówek, a dzieci wypełniając kolejne strony ćwiczą klasyfikowanie, orientację przestrzenną i geometryczną oraz doskonali sprawności rachunkowe. Pozostałe działy także zostały bardzo ciekawie opracowane. Wiedza przyrodnicza czy społeczna została bardzo atrakcyjnie przedstawiona a zadania znajdujące się w zeszytach ćwiczeń zachęcają do odkrywania i zadawania pytań. 
Pierwsze ćwiczenia to bardzo fajne pozycje dzięki którym rodzice mogą samodzielnie w domu ćwiczyć ze swoimi pociechami elementarne umiejętności.

Polecamy serdecznie!!!Zeszyty ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)