Przejdź do głównej zawartości

Pierwsze ćwiczenia - Wydawnictwo Pryzmat


Dzisiaj kolejny wpis w którym chciałam Wam zaprezentować ciekawe zeszyty ćwiczeń, które sprawdzą się zarówno w szkolnej ławce jak i podczas pracy z dzieckiem w domu. Pierwsze ćwiczenia to zestaw składający się z czterech części. Każda kolejna stanowi kontynuację poprzedniej i zbudowane są na takim samym schemacie. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Pryzmat.
Pierwsze ćwiczenia to bardzo zróżnicowane zadania, które pozwalają uczniom nauczania początkowego ćwiczyć szeroki wachlarz umiejętności i zdobywać nowe. Mamy tu zadania z zakresu matematyki, języka polskiego, przyrody, nauk społecznych czy edukacji muzycznej i plastycznej. Różnorodne zadania sprawiają, że praca z zeszytami ćwiczeń jest miła i przyjemna, nie ma mowy o nudzie a każde kolejne strony to ciekawa przygoda.   W części polonistyczne mamy wyraźnie dostrzegany schemat zadań. Dzieci po poznaniu danej literki, następnie są ćwiczenia doskonalące analizę i syntezę słuchową jak również ćwiczenia pisaniu danej literki. Mamy też spora ilość zadań związanych z doskonaleniem myślenia logicznego jak również i grafomotoryki. Podobnie rzecz się ma z częścią matematyczną, też mamy tu wyraźny schemat. Po poznaniu danej cyferki dzieci mają do wykonania szereg zadań związanych z grafomotoryką, myśleniem logicznym. Mamy tu sporą ilość zadań z treścią jak i działań na liczbach. Mamy tu także sporo łamigłówek, a dzieci wypełniając kolejne strony ćwiczą klasyfikowanie, orientację przestrzenną i geometryczną oraz doskonali sprawności rachunkowe. Pozostałe działy także zostały bardzo ciekawie opracowane. Wiedza przyrodnicza czy społeczna została bardzo atrakcyjnie przedstawiona a zadania znajdujące się w zeszytach ćwiczeń zachęcają do odkrywania i zadawania pytań. 
Pierwsze ćwiczenia to bardzo fajne pozycje dzięki którym rodzice mogą samodzielnie w domu ćwiczyć ze swoimi pociechami elementarne umiejętności.

Polecamy serdecznie!!!Zeszyty ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.