Przejdź do głównej zawartości

Paw co ogon miał z przyjaźni - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Paw co ogon miał z przyjaźni to piata już z serii kolorowa książeczka opowiadająca o perypetiach różnych zwierząt autorstwa Pana Poety. O wcześniejszych tytułach przeczytać możecie TUTAJ. Dzisiaj na tapetę bierzemy tytułowego Pawia i jego ogon :-) Osobiście ta część spodobała nam się najbardziej zarówno pod względem graficznym (bajeczne ilustracje Joanny Młynarczyk|) jak i samą treścią. Do tej pory opisywane zwierzaki reprezentowały nieco negatywne postawy i za swoje postępowanie ponosiły konsekwencje. Tym razem autor skłonił się ku przyjaźni i pomaganiu sobie w potrzebie. Cała seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka
Gdy pewnego dnia okazało się,że paw zrzucił swoje pióra piękniejsze niż tęcza a jego ogon przypominał ogon kury, pewien Szpak postanowił z niego zadrwić. Na szczęście Paw jak to paw dumny z tego kim jest nie załamał się. W mig z pomocą przyszły mu inne ptaki. Każdy podarował mu po jednym ze swoich piórek i w mgnieniu oka okazało się że nasz bohater odzyskał swój ogon, jeszcze piękniejszy niż ten, który niedawno zrzucił. 
Książka poza bardzo mądrą treścią wyróżnia się wspomnianymi już ilustracjami. Przepiękne barwy, ogrom szczegółów oraz spójność z tekstem przyciągną uwagę każdego czytelnika. Całość tworzy bardzo piękną i wartościową lekturę dla dużych i małych.

Mądra historia, którą powinno usłyszeć każde dziecko.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka


Komentarze

  1. Nie widziałam jesZcze tej książki, a szkoda bo bardzo ładnie wydana

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczki Pana Poety są super :) Po Kurę co tyła na diecie, dyn sięga co jakiś czas i za każdym razem śmieje się z niej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniale sa takie opowieści, sama wyrosłam na takich książkach i one na zawsze zostają w pamięci. Piękne i kolorowe wydanie.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.