Przejdź do głównej zawartości

Paw co ogon miał z przyjaźni - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Paw co ogon miał z przyjaźni to piata już z serii kolorowa książeczka opowiadająca o perypetiach różnych zwierząt autorstwa Pana Poety. O wcześniejszych tytułach przeczytać możecie TUTAJ. Dzisiaj na tapetę bierzemy tytułowego Pawia i jego ogon :-) Osobiście ta część spodobała nam się najbardziej zarówno pod względem graficznym (bajeczne ilustracje Joanny Młynarczyk|) jak i samą treścią. Do tej pory opisywane zwierzaki reprezentowały nieco negatywne postawy i za swoje postępowanie ponosiły konsekwencje. Tym razem autor skłonił się ku przyjaźni i pomaganiu sobie w potrzebie. Cała seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka
Gdy pewnego dnia okazało się,że paw zrzucił swoje pióra piękniejsze niż tęcza a jego ogon przypominał ogon kury, pewien Szpak postanowił z niego zadrwić. Na szczęście Paw jak to paw dumny z tego kim jest nie załamał się. W mig z pomocą przyszły mu inne ptaki. Każdy podarował mu po jednym ze swoich piórek i w mgnieniu oka okazało się że nasz bohater odzyskał swój ogon, jeszcze piękniejszy niż ten, który niedawno zrzucił. 
Książka poza bardzo mądrą treścią wyróżnia się wspomnianymi już ilustracjami. Przepiękne barwy, ogrom szczegółów oraz spójność z tekstem przyciągną uwagę każdego czytelnika. Całość tworzy bardzo piękną i wartościową lekturę dla dużych i małych.

Mądra historia, którą powinno usłyszeć każde dziecko.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka


Komentarze

  1. Nie widziałam jesZcze tej książki, a szkoda bo bardzo ładnie wydana

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczki Pana Poety są super :) Po Kurę co tyła na diecie, dyn sięga co jakiś czas i za każdym razem śmieje się z niej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniale sa takie opowieści, sama wyrosłam na takich książkach i one na zawsze zostają w pamięci. Piękne i kolorowe wydanie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)