Przejdź do głównej zawartości

Nela na wyspie rajskich ptaków - National Geographic

Seria książek autorstwa małej reporterki Neli to jedna z naszych ulubionych serii. Dalekie podróże, przygoda, pokonywanie własnych słabości i dążenie do celu to coś czego czytelnik może być pewien sięgając po każdą pozycję z serii. Najnowszą publikacją jaka ukazał się na rynku jest Nela na wyspie rajskich ptaków. Cała seria wydawana jest przez National Geographic.   Tym razem nasza bohaterka wyrusza na koniec świata i to dosłownie. Odwiedza egzotyczną wyspę położoną na styku Oceanu Spokojnego Nową Gwineę. Podobnie jak w poprzednich książkach tak i tu znajdujemy opisy wielu przygód Neli, jak również bardzo duża ilość przecudnych zdjęć, map oraz rysunków.  
Na wyspie Nela wyruszyła na poszukiwania nadrzewnych kangurów oraz rajskich ptaków. Udała się także na dno morza w poszukiwaniu rekinów srebrnopłatowych. Postanowiła także przeprowadzić własną ekspedycję badawczą i eksplorują najlepiej zachowaną rafę na świecie. Książka jest świetnym połączeniem przygody i odkrywania nieznanego lądu. Idealna letnia lektura.   Książka zawiera sporą ilość zakodowanych, multimedialnych treści, które możemy odkrywać skanując kody. Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

National Geographic Polska

Komentarze

  1. Nie wiem dlaczego, ale mimo świetnego wydania, nie przekonuje mnie ta seria.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieci chętnie chwytają za takie książki, rodzi się pasja podróżowania. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydanie świetne, ale ani mnie, ani Młodego Nela nie przekonuje. Nie polubiliśmy się po prostu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)