Przejdź do głównej zawartości

Nela na wyspie rajskich ptaków - National Geographic

Seria książek autorstwa małej reporterki Neli to jedna z naszych ulubionych serii. Dalekie podróże, przygoda, pokonywanie własnych słabości i dążenie do celu to coś czego czytelnik może być pewien sięgając po każdą pozycję z serii. Najnowszą publikacją jaka ukazał się na rynku jest Nela na wyspie rajskich ptaków. Cała seria wydawana jest przez National Geographic.   Tym razem nasza bohaterka wyrusza na koniec świata i to dosłownie. Odwiedza egzotyczną wyspę położoną na styku Oceanu Spokojnego Nową Gwineę. Podobnie jak w poprzednich książkach tak i tu znajdujemy opisy wielu przygód Neli, jak również bardzo duża ilość przecudnych zdjęć, map oraz rysunków.  
Na wyspie Nela wyruszyła na poszukiwania nadrzewnych kangurów oraz rajskich ptaków. Udała się także na dno morza w poszukiwaniu rekinów srebrnopłatowych. Postanowiła także przeprowadzić własną ekspedycję badawczą i eksplorują najlepiej zachowaną rafę na świecie. Książka jest świetnym połączeniem przygody i odkrywania nieznanego lądu. Idealna letnia lektura.   Książka zawiera sporą ilość zakodowanych, multimedialnych treści, które możemy odkrywać skanując kody. Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

National Geographic Polska

Komentarze

  1. Nie wiem dlaczego, ale mimo świetnego wydania, nie przekonuje mnie ta seria.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieci chętnie chwytają za takie książki, rodzi się pasja podróżowania. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydanie świetne, ale ani mnie, ani Młodego Nela nie przekonuje. Nie polubiliśmy się po prostu.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.