Przejdź do głównej zawartości

Gramatycy i Ortograficy na start! - Wydawnictwo Olimp

Wakacje dla dzieci to czas swobody i radosnej zabawy. Jednak wszystko z czasem się nudzi, dlatego też postanowiłam zaopatrzyć Ignacego w sporą ilość książek aktywizujących, które będę Wam prezentowała w ciągu najbliższych dni.  W ten sposób mam pewność, że synek nie będzie się nudził a przy okazji ćwiczył swoje szare komórki. Na początek prezentuję świetny zeszyt ćwiczeń Wydawnictwa Olimp Gramatycy i Ortograficy na strat!Chcąc mieć pewność, że czas spędzony nad rozwiązywaniem zadań będzie dla syna przyjemnością a nie ciężką praca, wybrałam książkę przeznaczoną dla klasy pierwszej. Uznałam, że będzie to świetny sposób na zabawę połączoną z powtórką zdobytej już wiedzy. Wybrany zeszyt ćwiczeń zawiera materiały z gramatyki i ortografii. W książce zastosowano bardzo ciekawy sposób rozdzielenia tych dwóch zagadnień poprzez umieszczenie ich po dwóch stronach książki. Z tego powodu mamy tu dwa początki a oba końce znajdują się w środku publikacji. 
Zadania jakie znajdują się w zeszycie ćwiczeń są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu dzieci nie znudzą się podczas ich rozwiązywania. Mało tego zachęcają do sięgnięcia po kolejne zadania. Odpowiednio dobrane materiały pozwalają na wielu płaszczyznach ćwiczyć swoją wiedzę i umiejętności. Ponadto zachęcają do twórczej i samodzielnej pracy. 


Gramatycy i Ortograficy na strat! do bardzo ciekawy zwszyt ćwiczeń, który nie tylko pozwoli dzieciom usystematyzowanie zdobytej już wiedzy, ale także zachęci do dalszych poszukiwań i odkrywania. 

Serdecznie polecamy!!!Zeszyt ćwiczeń znajdziecie TUTAJ
                                                                                     
Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.