Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pies i kot w leśnym zakątku - Wydawnictwo Adamada

Temat przyjaźni w książkach dla dzieci jest zawsze przyjmowany z ogromnym entuzjazmem. Dlatego cieszy mnie fakt, iż coraz więcej takich książek ukazuje się na polskim rynku. Jedno z naszych ulubionych wydawnictw Adamada posiada w swojej ofercie dość sporo pozycji właśnie poruszających temat przyjaźni. Jedną z nich jest Pies i kot w leśnym zakątku autorstwa Elżbiety Pałasz.  Historia rozpoczyna się bardzo smutnym wydarzeniem, mianowicie wyrzuceniem z domu przez właściciela psa imieniem Burek. Biedak nauczony życia z ludźmi musi odnaleźć się w nowych, dość ekstremalnych warunkach. W tym samym czasie podobny los spotyka kota Perseusza, który również w jednej chwili staje się bezdomny. Obydwa czworonogi błąkają się po okolicy próbując znaleźć jakieś pożywienie i schronienie. Gdy nagle stają sobie na drodze, nie wiedzą jeszcze że właśnie rozpoczyna się ich największa w życiu przygoda i przyjaźń, która przetrwa największe burze. 
Tych dwoje skazanych jest na wspólne towarzystwo, co jednak obojgu odpowiada. Jedno jest pewne, przygód w ich życiu nie zabraknie. Nie będzie też mowy o samotności, jeszcze pierwszego dnia spotykają wilczka Tutka i w trójkę wyruszają w nieznane. Jednak to nie ostatni towarzysz jaki stanie na ich drodze. Pewnego dnia stają oko w oko z lwem. Pierwsze koty za płoty i Włochat staje się pełnoprawnym członkiem grupy. Co więcej cała czwórka postanawia razem zamieszkać. Nasi bohaterowie wspólnie przeżyją wiele niezapomnianych chwil. Będą dzielić smutki i radości, strach i przerażenie, ale zawsze będą mogli liczyć na wzajemną pomoc. Każdy z rozdziałów opowiada inną przygodę. Mamy tu także wątek bożonarodzeniowy oraz wielkanocny. Lekturze towarzyszy cała gama uczuć i wzruszeń. Dodatkowo możemy podziwiać także piękne ilustracje Elżbiety Jarząbek, które wiernie oddają emocje jakie towarzysza bohaterom książki. Pies i kot w leśnym zakątku to lektura ponadczasowa, bardzo wartościowa i wzruszająca. Mimo, iż bohaterami są czworonogi to młody czytelnik bardzo łatwo odnajdzie w nich własne cechy i będzie się z nimi identyfikował. Piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni którą powinno poznać każde dziecko.

Serdecznie polecamy!!! 
Książkę znajdziecie TUTAJ
             Wydawnictwa adamadaKomentarze

  1. Bardzo lubie to wydawnictwo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje to połowa sukcesu jeśli chodzi o książki dla dzieci. Ja też uwielbiam ładne grafiki i wtedy jakoś bardziej mnie ciągnie do książki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty