Przejdź do głównej zawartości

MILOWE karty rozwojowe dla dzieci

O tym jaką wagę przykładamy do rozwoju naszego synka pisałam już wielokrotnie. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy na stałe w Wielkiej Brytanii i tutaj Ignaś chodzi do szkoły, to na nas w całości spoczywa odpowiedzialność aby dobrze poznał swój język ojczysty. Dlatego też staram się w różnych zabawach i grach przemycić obok dobrej zabawy i wspólnie spędzonego czasu element edukacyjny. Ostatnio w takich grach i Zabawach bardzo często towarzyszą nam MILOWE karty rozwojowe. 
Czym są MILOWE karty? Otóż to nic innego jak zbiór 45 kart (w tym 3 puste do samodzielnego rysowania) na których znajdujemy przeróżne ilustracje. Mamy tu naturę i wnętrza domu, ludzi i zwierzęta, dzień i noc, radość i smutek. Całość została umieszczona w bardzo stylowym etui oraz ciekawie zaprojektowanym pudełku. 


Kartami można bawić się na wiele sposobów. Jednak ich głównym zadaniem jest budowanie poczucia własnej wartości i kompetencji językowych. Podczas zabaw nie wprowadzamy elementu rywalizacji skupiając się na współdziałaniu. W zestawie mamy dwie książeczki w których mamy wiele przykładów na wykorzystanie owych kart. Oczywiście to tylko przykłady, które można modyfikować w zależności od wieku i poziomu dziecka, jak również tworzyć własne reguły.  Z maluszkami możecie bawić się w wyszukiwanie określonego przedmiotu lub osoby. Sprawdzą się także idealnie do pierwszych kategoryzacji. Nieco starsze dzieci mogą podjąć próby opisania danej karty lub nawet pokusić się o stworzenie krótkiej historyjki lub odczytać przedstawione na określonych rysunkach uczucia i emocje. 
Nam MILOWE karty służą głównie szlifowaniu języka polskiego. Ignaś z radością tworzy kolejne historyjki i opowiadania a dzięki tak dużemu zróżnicowaniu rysunków każda kolejna opowieść jest jedyna i niepowtarzalna. Poza poszerzaniem swojego słownictwa synek ćwiczy także wyobraźnię, koncentrację oraz pamięć. 

MILOWE karty to świetny materiał dydaktyczno - rozwojowy. Sprawdzą się zarówno do wspierania rozwoju dzieci jak i terapii logopedycznej. Dzięki potencjałowi jakie posiadają i możliwości dostosowania poziomu do dziecka praca z nimi jest efektowna zarówno z 2-3 latkiem jak i dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. 

 

Karty znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.