Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Laboratorium w szufladzie - Anatomia człowieka oraz Zoologia - PWN

Na rynku pojawia się coraz więcej leksykonów poświęconych określonemu zagadnieniu. Polskie Wydawnictwo Naukowe ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię pod wspólnym tytułem Laboratorium w szufladzie. W cyklu ukazało się już kilkanaście tytułów w tym między innymi poświęcone: biologii, anatomii, optyce fizyce, matematyce czy chemii. My naszą przygodę z tą kolekcją rozpoczęliśmy od dwóch tytułów czyli Anatomii człowieka oraz Zoologii. To dwa tematy, które bardzo interesują Ignasia a książki pozwoliły mu znacznie zgłębić swoją dotychczasową wiedzę z tych zakresów.  


Anatomia człowieka odkrywa przed czytelnikiem jak fascynujące i tajemnicze jest ludzkie ciało. Poza ogromem informacji o budowie serca, układzie kostnym, pokarmowym czy płucach mamy tu także wiele ilustracji. które pozwalają nam lepiej zrozumieć dany temat. Jednak dla każdego kto myśli, że mamy tu do czynienia jedynie z "suchymi" faktami to powiem, że grubo się myli. Mamy tu sporo pomysłów na doświadczenia, które możemy wykonać w domu oraz wiele eksperymentów. Obecnie jest to najciekawsza pozycja z jaką mieliśmy styczność opisująca w tak ciekawy sposób ludzkie ciało.     Zoologia to druga pozycja jaką mieliśmy przyjemność przestudiować. Tym razem autorka zabiera nas do świata zwierząt. Poznajemy odpowiedź miedzy innymi na odwieczne pytanie "co było pierwsze jajo czy kura???" Dowiadujemy się także jaką rolę odgrywa w całym ekosystemie gleba, jak działa wzrok, czy odżywiają się poszczególne zwierzęta oraz jaką temperaturę wody preferują żółwie. Podobnie jak w pierwszej książce tak i tutaj poznajemy wiele istotnych faktów dzięki doświadczeniom i eksperymentom. Książka skradnie serce każdego miłośnika świata zwierząt. 


Seria Laboratorium w szufladzie to książki skierowane do pasjonatów, ludzi ciekawych świata i młodych odkrywców.

Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ

http://www.pwn.pl/


Komentarze

 1. Z pewnością kiedyś z nich skorzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego typu książki są swietne, zaszczepiają młodemu człowiekowi pasję do świata i jego cudów.Jak byłam mała sama uwielbiałam takie książki 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co przeczytałem te pozycje są naprawdę godne polecenia. Na pewno kiedyś po nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wydane książki, które z pewnością będą idealna lektura dla naszych dzieci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty