Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Królik i Misia - Sposób na przekąskę - Wydawnictwo Zielona Sowa

Sposób na przekąskę to trzecia już pozycja z serii Królik i Misia, które w Polsce ukazują się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. Dwójka dość specyficznych przyjaciół po raz kolejny przeżywa ciekawą i co najważniejsze pouczającą przygodę. 

Po zimie i wiośnie przyszedł czas na lato. Nasi bohaterowie chcieli wykąpać się w jeziorze jednak pojawienie się tajemniczego stworzenia przerwało ich zabawę. Zwierzaki z ogromnym zainteresowaniem przyglądają się dziwnemu przybyszowi, który spadł z nieba. Królik natychmiast postanowił przejąć inicjatywę i oświadczył, iż owa mała mokra kulka to Wielka Bekająca Sowa Zabójca. I mimo, iż wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią coś zupełnie odwrotnego, to królik swoje wie. Pod wpływem jego sugestii pozostałe zwierzęta (poza Misią) zaczynają wierzyć w słowa królika. Postanawiają więc wtrącić przybysza do więzienia. Jak ta cała historia się skończyła i co było tytułową przekąską, przekonacie się czytając książkę. 
Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez jednego z naszych ulubionych ilustratorów Jima Fielda. Ciepłe pełne humoru obrazki idealnie uzupełniają się z tekstem. Całość jest spójna i łączy się tworząc bardzo ciekawą lekturę, która zainteresuje zarówno przedszkolaka jak i starszaka. 

Królik i Misia. Sposób na przekąskę to ciepła i pełna humoru opowieść o dość głębokim przesłaniu. Pokazuje czytelnikowi, że nie zawsze ten co krzyczy najgłośniej ma rację, popełnianie błędów jest rzeczą ludzką. Prawdziwą sztuką jest umieć się do nich przyznać. Nam lektura bardzo się spodobała Julian Gough stworzył piękny świat, w którym pokazuje nam jego piękno i zróżnicowanie. Z całą pewnością jest to pozycja godna polecenia. Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.zielonasowa.pl/

Komentarze

 1. piekne ilustracje i ciekawa fabuła

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo urzekająca grafika! W ogóle książki dla dzieci mają w sobie magię...może sama kiedyś napiszę 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje. Muszę koniecznie przyjrzeć się bliżej Twoim propozycjom i wymienić nieco chłopcom biblioteczkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne są te książeczki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty