Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hortensja i cień - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

W naszym domu dość częstym stwierdzeniem jest "...iż książek nigdy za wiele...", zwłaszcza tych mądrych. Dlatego też z ogromną przyjemnością przedstawiam Wam kolejne nasze perełki. Dziś kolejna z nich, przepiękna opowieść o małej dziewczynce o imieniu Hortensja. Dzieło duetu Natalia i Lauren O'Hara pod tytułem Hortensja i cień wydane w Polsce zostało przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. 
Hortensja to mała dziewczynka, która boi się swojego cienia. Odnosi wrażenie, ze ten ją prześladuje, wszędzie za nią chodzi i stara się ją we wszystkim naśladować. Dziewczynka na tyle jest zdesperowana, że postanawia się go pozbyć i udaje się jej znaleźć na to sposób. Niestety szybko odkrywa, że samotna w lesie pełnym wilków może liczyć na pomoc jedynie swojego cienia. Czy ten wybaczy swojej właścicielce i uratuje naszą bohaterkę z opałów? O tym przekonacie się czytając książkę.  
Książka zawiera małą ilość tekstu. Na stronie mamy jedno lub dwa zdania, jednak czytając tą opowieść wiemy co oznaczają słowa "im mniej tym więcej". Ponadto na uwagę zasługują przepiękne ilustracje utrzymane w dość ciemnych barwach, przez co idealnie oddają treść.
Książkę z całą pewnością polecamy, jest to piękna opowieść o tym jak można pokonać swoje lęki a nawet je zaakceptować i żyć z nimi w zgodzie i harmonii. Idealna pozycja zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka

Komentarze

  1. Piękne wydanie, aż miło się patrzy

    OdpowiedzUsuń
  2. My wychodzimy z tego samego założenia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawe podejście do tematu. Grafiki cudowne, piękna kreska, taka niebywała.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty