Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Czytam sobie - nowości od Egmont

Ignasia ulubioną serią książek skierowanych do początkujących czytelników jest niewątpliwie Czytam sobie Wydawnictwa Egmont. Licząca obecnie ponad 60 pozycji dzieli się na trzy poziomy: składam słowa, składam zdania oraz połykam strony. Każdy z poziomów różni się ilością wyrazów w tekście. Pierwszy poziom to od 150 do 200 wyrazów, drugi to 800-900 wyrazów oraz trzeci poziom, który zawiera od 2500 do 2800 wyrazów w tekście. Seria jest idealnym narzędziem wspierającym naukę czytania. Teksty są bardzo ciekawe i wciągające, nie rzadko nawiązujące do historii i tradycji. Jednak nie brakuje także fikcji i nawiązania do znanych wszystkim postaci z bajek. Wśród tylu tytułów każdy znajdzie tu coś dla siebie. My dzisiaj przybliżymy Wam sześć pozycji, jakie niedawno pojawiły się na rynku. 

Dwie pierwsze pozycja wchodzą w skład pierwszego poziomu. Mowa o publikacji Rafała Witka pt. Lewy, gola! oraz Justyny Bednarek pt. Wielki bal Smerfetki. 


Lewy, gola! to bardzo szybki opis jednej akcji podczas meczy w Bawarii. Na stadionie grają Bayern z Wolfsburgiem. Niestety nie wszystko idzie po myśli trenera drużyny Bayernu. Wtedy do gry zostaje wytypowany nie kto inny jak nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski. Ale czy uda mu się strzelić tak wyczekiwanego przez wszystkich gola? O tym przekonacie się czytając książkę :-) 


Wielki bal Smerfetki to druga nowość jaką dzisiaj prezentujemy z pierwszego poziomu. W wiosce Smerfów wszyscy szykują się na wielki bal. Planowane są tańce i zabawa do białego rana. Dla Smerfetki bardzo ważny jest strój jaki założy na siebie ponieważ planowany jest konkurs na najciekawszy strój. Jednak czy uda jej się zająć pierwsze miejsce? O tym przekonacie się czytając książkę :-)

Kolejne dwie pozycje wchodzą w skład drugiego poziomu. Mowa o Komendancie wolnej Polski Wojciecha Widłaka oraz Złota Panna Joanny Papuzińskiej. 


Komendant wolnej Polski to książka oparta na faktach i opowiadająca o tym jak przed ponad stu laty Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości swojego kraju. Głównym bohaterem i osobą której poświęconą tę książkę jest marszałek Józef Piłsudski.  Poznajemy jego losy jeszcze sprzed I wojny światowej aż do do śmierci 12 maja 1935 roku. Jest to bardzo ważna pozycja zwłaszcza w dzisiejszych czasach a wydanie jej w roku w którym będziemy obchodzić setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości na pewno nie pozostaje bez znaczenia.  

Złota Panna Joanny Papuzińskiej to nawiązanie do wszystkim bardzo dobrze znanej legendy o Złotej Kaczce. Główną bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Ludka, która uwielbia zagadki i tajemnice. Gdy poznaje słynną legendę o Złotej Kaczce i ukrytym skarbie bez wahania postanawia udać się na jego poszukiwanie. Czy uda jej się odnaleźć to czego szuka i kim jest tytułowa Złota Panna dowiecie się czytając książkę :-)

Ostatnie dwie pozycje wchodzą w skład trzeciego poziomu serii. Pierwsza z nich jest dziełem Ewy Nowak i nosi tytuł Kto uratował jedno życie..., druga natomiast to książka Justyny Bednarek pod tytułem Serce.


Kto uratował jedno życie... to książka opowiadająca o losach Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej wraz z wieloma innymi ludźmi pomagała Żydom w warszawskim getcie. Jako pielęgniarka miała przepustkę i legalnie mogła wchodzić na teren getta. Widząc głód, choroby i nadchodzącą zagładę postanowiła uratować najmniejszych czyli dzieci. Czytając tą książkę poznajemy w jaki sposób tej jakże odważnej osobie udało się ocalić od zagłady tyle ludzkich żyć. Irena Sendlerowa jest postacią o której powinno się pisać i podziwiać.

Ostatnią pozycją jaką chciałam Wam dzisiaj przybliżyć to trzecia część z serii Historie spod podłogi, która nosi tytuł Serce. Jest to opowieść, której głównymi bohaterami są Kudełek i Grubelek, dwa kłębki kurzu, które zamieszkują pod podłogą w pewnym domu. Co takiego może przydażyć się tak niezwykłym mieszkańcom? Otóż możecie się domyślać, iż ich największym wrogiem jest nie kto innym jak sam odkurzacz. Czy zdołają się przed nim ukryć? O tym przekonacie się czytając książę o tych przezabawnych bohaterach o ogromnych sercach. 

Serdecznie polecamy całą serię Czytam sobie, która na pewno przypadnie do gustu każdemu młodemu czytelnikowi.  Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty