Przejdź do głównej zawartości

35 Maja - Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Dzisiaj dla wszystkich miłośników fantastyki dziecięcej mam coś wyjątkowego. Dzieło Ericha Kastnera pod tytułem 35 Maja. Jak już sam tytuł wskazuje (w żadnym kalendarzu nie znajdziemy takiej daty) będą się działy w tej książce rzeczy jaki zdarzyć się mogły tylko w wyobraźni autora. Jeżeli jesteście ciekawi przygód dość ekscentrycznej trójki przyjaciół to zapraszam do dalszej lektury. Książka została wydana przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska. 

Gdy pewnego dnia chłopiec imieniem Konrad otrzymuje na zadanie domowe napisać wypracowanie o swoich przygodach na morzu południowym, zupełnie nie wie o czym powinien napisać. Z pomocą przychodzi mu stryj Rabarbar oraz potrafiący mówić ludzkim głosem koń Negro Kaballo. Wspólnie wyruszają w podróż pełną niespodzianek i nieprzewidywalnych splotów akcji. Napotkają na swojej drodze kichającego Haniballa oraz małą Piertuszeczkę. Trafią do krainy pełnej Pasibrzuchów oraz Elektropolis. Każda z ich przygód to pełne humoru, zaskakujące i wywrócone do góry nogami historie. Jednak czy uda się im dotrzeć do obranego celu? O tym przekonacie się czytając książkę :-) 35 Maja to fantastyczna książka, która zabierw swojego czytelnika to wspaniałego świata wyobraźni. Pełna humoru wartka akcja oraz nieprzewidywalność sprawiają, że powieść ta spodoba się zarówno tym małym jak i dużym miłośnikom gatunku.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)