Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Wiewiórek i Bóbr - Wydawnictwo Bis

Jak to mawiają mądrzy tego świata książek nigdy za dużo :-), ja bym jedynie dodała "dobrych" książek nigdy za dużo. Kierując się tą maksymą nasza domowa biblioteczka z każdym miesiącem wzbogaca się o kolejne godne polecenia pozycje. O jednej z nich chciałam Wam dzisiaj napisać, a będzie to dzieło Magdy Podbylskiej Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Bis. 


Choć książka skierowana jest do przedszkolaków, bardzo spodobała się Ignasiowi (7 lat). Powód jest prosty, ciekawa akcja (choć nie ma tu mowy o piętnastu wątkach w jednym rozdziale) wyraziści bohaterowie (tu ukochane zwierzątka :-)) oraz wątek detektywistyczny, który u nas od ponad 2 lat jest na topie. Wszystko to zebrane w jednym miejscu sprawiło, że książkę pochłonęliśmy w jeden wieczór :-)Całość tekstu została podzielona na 5 rozdziałów, z których każdy liczy ok kilkunastu stron. Na końcu umieszczono krótkie, choć dość wyczerpujące charakterystyki poznanych w książce zwierząt: karczownika, bobra, wiewiórki, tchórza, remiza oraz kijanki. 


Same przygody naszych bohaterów zostają bardzo fajnie opisane, tempo akcji jest dość powolne, co pozwala młodszym słuchaczom lepiej zrozumieć całość. Jednak to co najbardziej nas urzekło w tej książce to jej przekaz. Dzieci z kolejnych stron poznają zwyczaje poszczególnych zwierząt oraz odkrywają prawa rządzące przyrodą. Wszystko to pozwala im lepiej zrozumieć otaczające je świat oraz nieustannie zachodzące w nim procesy. Książka poza bardzo mądrym i wartościowym tekstem wyróżnia się ślicznymi ilustracjami autorstwa Anity Głowińskiej. Przedstawiona przyroda jest barwna a jednocześnie zachwyca swą prostotą. Idealne dopełnienie całości. 


Książkę bardzo serdecznie polecamy, jest to przykład tej lektury, którą powinno poznać każde dziecko!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BISKomentarze

  1. Piękna książeczka - a do tego ilustracje Anity Głowińskiej, które bardzo lubimy :) Mamy już dwie z rysunkami jej autorstwa - więc będzie kolejna do kompletu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sympatyczne są te ilustracje, młodzi czytelnicy doceniają takie przygody czytelnicze. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubimy to wydawnictwo ale tej książki nie znamy....jeszcze ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty