Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Reksio encyklopedia - Wydawnictwo Papilon

Moje pokolenie wychowywało się na bajkach o Reksiu. Do dziś pamiętam odgłosy uderzeń młotka :-) W obecnych czasach ten ponadczasowy bohater nadal towarzyszy najmłodszym, choć w nieco innej formie. Wydawnictwo Papilon posiada w swojej ofercie sporą ilość książek o tym psiaku. Popularność przygód czworonoga skłoniło wydawnictwo aby zrobić krok do przodu i wydali encyklopedię w której to kolejne tematy odsłania przed czytelnikiem właśnie Reksio.   Encyklopedia to bardzo kompleksowe kompendium wiedzy. Znajduejmy tu sześć działów takich jak:

- astronimia,
- chemia i fizyka,
- człowiek i życie,
- królestwo zwierząt,
- matka Ziemia,
- technika, nauka i historia.Z encyklopedii dowiadujemy się między innymi jak powstały gwiazdy, jaka jest różnica pomiędzy polem grawitacyjnym a magnetycznym, gdzie znajduje się szpik kostny, jak również czym jest instynkt samozachowawczy, tornado oraz atmosfera ziemska. Miłośnicy zwierząt mogą zancznie poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Mamy tu sporą dawkę wiedzy wzbogaconą sporą ilością zdjęć i ilustracji. 


Każdy z tematów został bardzo jasno i przystępnie opisany, co pozwala odkryć młodym czytelnikom otaczający ich świat. Szeroki wachlarz tematów sprawia, że każdy znajdzie tu swoje ulubione tematy. Idealna dla każdego ucznia.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty