Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Moja Polska - Wydawnictwo Wilga

Moja Polska to pozycja, która powinna znaleźć się w każdym polskim domu a z jej treścią powinien zapoznać się bez względu na wiek każdy obywatel naszego kraju. Podróż przez stulecia, najważniejsze fakty z historii naszego kraju, a co za tym idzie setki powodów do dumy z bycia właśnie Polakiem. Książka powstała przy współpracy Katarzyny Sołtyk, która jest autorką tekstów oraz Elżbiety Moyski, która z kolei odpowiada za szatę graficzną publikacji. Pozycja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Wilga.  Jakie mamy symbole narodowe, zabytki języka polskiego oraz jaka waluta obowiązuje w naszym kraju to tylko kilka zagadnień na które odpowiedzi znajdujemy już na pierwszych stronach książki. Przeczytamy także o Chrzcie Polski czy skarbach kultury UNESCO. Mamy tu sporo informacji na temat najważniejszych ośrodków miejskich oraz bitew które zaważyły na losach całego naszego narodu. Niemniej uwagi poświęcono wybitnym postaciom. Znajdziemy tu informacje na temat Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej - Curie, Lecha Wałęsy, Jana Pawła II czy Fryderyka Chopina i Wisławy Szymborskiej. Bardzo ciekawie opisano tradycje i folklor, które towarzyszą nam od stuleci. Nie zabrakło także wzmianki o Jurku Owsiaku i jego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która stale co roku gra od 1993 roku. Nie ma Polski bez sportu, dlatego też tego tematu nie mogło zabraknąć w tej książce. Miłośnicy Roberta Lewandowskiego czy Justyny Kowalczyk znajdą tu też coś dla siebie.  
Trudno nad dzisiaj wyobrazić sobie Polskę poza strukturami Unii Europejskiej. Swobodne podróżowanie i możliwości jakie przed nami otwiera od lat ułatwiają nam życie. Dlatego też i temu tematowi poświęcono miejsce w tej publikacji. 
Moja Polska to lektura dla ciekawych świata, osób pełnych pasji i zapału do odkrywania. Napisana prostym i zrozumiały językiem bez problemu może być ciekawym uzupełnieniem szkolnej wiedzy z historii, języka polskiego, geografii czy wiedzy o społeczeństwie.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

 1. Widziałam tę książkę w Lidlu, jest prześwietna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na stanie siedmiolatka, chyba wiem co dostanie na dzień dziecka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę, ta do nas nie trafiła .
  Wyglada wspaniale.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty