Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hania Humorek i przyjaciele - nowości

Hania Humorek i przyjaciele to seria przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. Do tej pory ukazał się pięć części serii. O dwóch najnowszych częściach dzisiaj chciałam Wam napisać. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Egmont.


Franek Perełka. Do trzech razy sztuka to trzy opowieści, których głównym bohaterem jest tytułowy Franek. Chłopiec od dłuższego czasu marzy o tym aby wygrać jakiś konkurs. Pierwszym konkursem w jakim stratuje nasz bohater to mistrzostwa jo -jo. Niestety ćwiczony od dawna numer okazał się totalną klapą ponieważ podczas występu linka się poplątała. Jednak chłopiec nie zamierzał się poddawać i wraz ze swoją papugą Kiki startuje w kolejnym konkursie. Niestety z równie marnym skutkiem co poprzednio. Czy w końcu uda się Frankowi wygrać jakiś konkurs??? O tym przekonajcie się sami czytając książkę. 
Kłopoty ze zwierzakami to ponownie trzy opowiadania. Tym razem każdy z nich dotyczy zwierzaków. Na początek czytamy o chorej muchówce, którą za wszelką cenę próbuje ratować Hania. W kolejnym rozdziale Smrodek sprzedaje lemoniadę, co wzbudza zazdrość jego starszej siostry. Hania postanawia włączyć się do działania i wraz ze swoją kotką, która potrafi czytać w myślach zwierząt. Na sam koniec Julka, przyjaciółka Hani zakłada psie przedszkole. Do tej dość nietypowej placówki trafia także Hani ropucha. Co z tego wyniknie. Przeczytajcie sami :-)
Seria jest bardzo zabawna, czcionka dość duża co ułatwia czytanie młodszym dzieciom. Do tego bardzo ładne i kolorowe ilustracje przyciągają uwagę dzieci.

Polecamy serdecznie!!!


Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Hania Humorek jest świetna :) Kupiłam chrześnicy i chcąc sprawdzić co to za książka zaczęłam czytać i przepadłam :) Nawet mój prawie czterolatek lubi książki o Hani :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moi trzecioklasiści czytają Hanię i bardzo im się podoba. Jako dodatkowa książka, poza kanonem lektur. Fajnie, że jest coraz więcej ciekawych pozycji dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  3. No popatrz, nie spotkałam się jeszcze z Hanią :) wygląda całkiem ciekawie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty