Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dlaczego ryby nie toną? - PWN


W naszej domowej bibliotece jest sporo pozycji o zwierzętach, to jeden z ulubionych tematów, który Ignaś zgłębia z ogromną ciekawością. Dlatego też nie mogło u nas zabraknąć jednej z najnowszych publikacji PWN-u Dlaczego ryby nie toną? Anny Claybourne. Książka okazała się być źródłem ogromnej wiedzy a przy tym opisuje tematy w sposób bardzo jasny i zrozumiały. Z publikacji dowiadujemy się między innymi o ekosystemie, który tworzymy obok roślin i zwierząt, o tym które zwierze jest najgroźniejsze na świecie, odkrywamy tajemnicę kamuflażu kameleonów czy też jak to się dzieje, że ptaki potrafią latać. Jednak to tylko kilka z setek przykładów, o których przeczytacie w książce. Poświęcono także uwagę ewolucji człowieka oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytanie czy nasz gatunek kiedyś wyginie...

 


Ogrom informacji przedstawiona w krótkich rozdziałach, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy informację które nas interesują, lub też te które akurat potrzebujemy w danej chwili. Do tego książka została wzbogacona sporą ilością zdjęć i ilustracji. Ciekawa mieszanka obrazów oraz przekrój poruszonych tematów powodują, że książka posłuży na długie lata i będzie świetnym źródłem dodatkowej wiedzy zdobywanej obok tej w szkole. 


Dlaczego ryby nie toną? to książka dla ciekawskich świata i przyszłych odkrywców. Z pewnością jest to jedna z ciekawszych pozycji na rynku, która opisuje w sposób przystępny różnorodność fauny zachęcając tym samym do dalszych poszukiwań. 

Polecamy serdecznie!!!Komentarze

  1. jako dziecko bardzo lubiłam przegladać i czytać takie książki, ponieważ byłam ciekawa świata i uwielbiałam powieści przygodowe i podróżnicze - musiałam potem uzupełnić braki w wiedzy :P Podoba mi się to, jak ta ksiażka jest wydana :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubilam takie ksiazki jako dziecko.

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesująca. Bardzo lubimy takie książki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty