Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Boże drogowskazy dla chłopców - Wydawnictwo Promic

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych przez większość okres całego roku. Wiosna zagościła już na dobre, a i lato już daje o sobie znać. To także czas matur, egzaminów sesji studenckich oraz ten najbardziej wyczekiwany przez dzieci czas przyjęcia Pierwszej Komunii świętej. Z tej okazji chciałam Wam dzisiaj napisać o bardzo pięknej i wartościowej książce, która sprawdzi się idealnie jako dodatek do prezentu komunijnego. Mowa będzie o Bożych drogowskazach, których autorem jest Brat Tadeusz Ruciński. My posiadamy wersję dla chłopców, jednak w ofercie Wydawnictwa Promic znajdziecie także wersję kierowaną do dziewczynek. Książka zabiera dzieci i dorosłych w podróż podczas której każdy może na nowo odkryć istotę Dekalogu. Każdemu z dziesięciu przykazań poświęcono osobny rozdział w którym w sposób jasny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, autor objaśnia istotę przekazanych ludziom 10 przykazań. Odwołanie się do spraw codziennych pozwala lepiej zrozumieć sedno sprawy jak również zauważyć własne błędy. Całość została podzielona na trzy główne zagadnienia. Pierwsze z nich poruszają opisane powyżej dziesięć Bożych przykazań. Drugim zagadnieniem jest objaśnienie jak przygotować rachunek sumienia według Dekalogu. Natomiast ostatni rozdział opowiada o Prawie miłości Boga i bliźniego.   


Piękną i jakże wartościową treść uzupełniają urocze ilustracje autorstwa Renaty Krześniak. Ponadto książka została bardzo starannie wydana w twardej oprawie i na grubym papierze. Na pierwszy stronach znajduje się specjalnie przygotowane miejsce na dedykacje, dzięki czemu osoba obdarowana tą książką, będzie zawsze pamiętać z jakiej okazji i od kogo ją otrzymała. Taka adnotacja zawsze sprawia, że prezenty zyskują na swojej wartości sentymentalnym. 


Książkę serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdzie TUTAJ 

Wydawnictwo PROMIC


Komentarze

 1. Może to być fajny sposób na przyswojenie przykazań przez dzieci ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja. Podoba się mi jej wnętrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka świetna książka. Szalenie mi się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobra książka, na pewno kupię ją za dwa, trzy lata dla mojego synka. :) Robisz piękne zdjęcia recenzowanych książek :) Pozdrawiam gorąco i polecam Ci moją recenzję książki - Książka pełna miłości :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty