Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Maskarada - Wydawnictwo Zakamarki

Mrówkojad i orzesznica to duet o którym pisałam przy okazji książki Sens życia. Tym razem powracam do dwójki przyjaciół przy okazji omówienia najnowszej książki Lotty Olsson pod tytułem Maskarada. Prosta i zarazem przemawiająca do wyobraźni najmłodszych fabuła jest idealnym pretekstem do rozmów na temat kłamstwa, jego wagi i znaczenia. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zakamarki.Gdy pewnego dnia mrówkojad otrzymuje zaproszenie na bal karnawałowy u jeżozwierza, nie może się doczekać. Zastanawia się nad przebraniem i oczami wyobraźni jest już na balu, oczywiście w towarzystwie swojej przyjaciółki orzesznicy. Niestety rzeczywistość nie jest tak kolorowa a entuzjazmu mrówkojada nie podziela orzesznica. Sytuacja nabiera rumieńców gdy do drzwi dzwoni sam jeżozwierz. Orzesznica wpada w panikę, jednak jej przyjaciel postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i korzysta z rady jakiej udzieliła mu przyjaciółka. A jaka to była rada? O tym przekonajcie się czytając Maskaradę.Książka poza bardzo ciekawym przekazem, charakteryzuje się także ślicznymi ilustracjami. Całość idealnie się uzupełnia i tworzy bardzo wartościową pozycję.Maskarada to bardzo ciekawa książka, która w bardzo prosty sposób obrazuje młodemu odbiorcy czym jest kłamstwo. Podjęta jest też kwestia "kłamstwa białego" a lektura stanowi idealny pretekst do podjęcia dyskusji nad tym czy kłamstwo zawsze jest złem. 

Książkę serdecznie polecamy!!!

 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

 1. Wygląda na to że to fajna pozycja dla troszkę starszego dziecka. Gdy mój 3 latek zechce mnie gnębić pytaniami o kłamstwo będę wiedzieć gdzie sięgnąć. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie! Lubię, kiedy trudne tematy są podane w lekkiej formie. A jeszcze bardziej lubię, kiedy jest to osiągalne zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka porusz ważny temat kłamstwa i na pewno pomoże rodzicom w rozmowach z dzieckiem na ten temat. A ilustracje są rzeczywiście piękne

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobają mi się ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna propozycja! Już okładka bardzo mi się spodobała! Treść jest również ważna. Uważam, że będzie bardzo pomocna w tłumaczeniu pociechom czym jest kłamstwo i jakie mogą być jego skutki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudna pozycja do naszej biblioteczki. Więc zapisuję do następnego zamówienia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie nam niestety wydawnictwa Zakamarki, ale widzę że mają bardzo ciekawe propozycje (y) Fajna i wartościowa książka, która powinna znaleźć się w naszej biblioteczce ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda bardzo ciekawie, bardzo ładne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty