Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Książki których bohaterkami są dziwczynki

Jako mama chłopca instynktownie od zawsze wybierałam książki, których głównymi bohaterami byli właśnie chłopcy. Jednak z czasem zauważyłam, że takie podejście wcale nie ma racji bytu i książki z dziewczynkami w roli głównej potrafią równie zafascynować Ignasia jak ich męscy odpowiednicy. I tak w naszej domowej bibliotece zaczęło pojawiać się kolejne tytuły, w których to dziewczynki wychodziły na główny plan. Oczywiście w tym zestawieniu od samego początku prym wiedzie Basia, jednak z biegiem czasu inne bohaterki także znajdują miejsce w naszym domu :-) Dzisiaj napiszę o trzech z nich, wspomnianej już Basi, Roszpunce oraz Emi
Rozpoczynamy oczywiście od naszej ulubienicy czyli Basi i czwartej już Wielkiej księgi przygód. Zbiór zawiera siedem wcześniej już ukazanych się tytułów czyli:

- Basia i remont,
- Basia i piłka nożna,
- Basia i wyprawa do lasu,
- Basia i biblioteka,
- Basia i wolność,
- Basia i zwierzaki,
- oraz Basia i narty. 

Gdy Basia postanawia udać się do sypialni rodziców, aby Ci mieli szansę co nieco jej poopowiadać, cała rodzina cofa się do przeszłości i wspominają przeżyte wspólnie przygody. Wspominają o tym jak długo trwał remont ich mieszkania, jak mama naszej trójki grała w piłkę ich wizytę w muzeum czy inwazję zwierzaków, która miała miejsce tuż przed Wigilią. Zbiór opowiadań to idealna pozycja na prezent dla małego lub małej miłośniczki przygód rezolutnej Basi :-)


Zaginiona Laguna to historia Roszpunki, która po 18 latach spędzonych w zamknięciu na szczycie wieży powraca do królestwa i poznaje swoich rodziców. Jednak jej marzeniem jest odkrycie pewnej tajemnicy. Okazja nadarza się gdy dziewczyna znajduje w bibliotece tomik wierszy, niestety nie jest świadoma wagi swojego znaleziska. Jednak dzięki pomocy Kasandry, nasza bohaterka odkrywa historię korony i postanawia rozpocząć poszukiwania legendarnego skarbu. Czy uda jej się odnaleźć zaginioną lagunę, a może Roszpunka zostanie schwytana i powróci do wieży na kolejne 18 lat? No cóż tą zagadkę rozwiążecie czytając książkę :-)
Ostatnią prezentowaną dzisiaj pozycją jest Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy Koty? To kolejna już pozycja z serii, która tym razem została wzbogacona o fragmenty komiksowe. Cały Tajny Klub wybrał się na wspólną wyprawę nad morze. Oczywiście nie może w takim przypadku zabraknąć przygód, zabaw i tajnej misji. Jaka tym razem zagadka do rozwiązania będzie czekała na dziewczyny? No cóż zdradzę tylko tyle, że będzie się sporo działo a jedna z dziewczynek otrzyma prezent marzeń :-)  


Wszystkie przedstawione dzisiaj książki, to świetne lektury nie tylko dla dziewczynek. Wciągające, pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Jestem pewna, że skradną serca nie jednego czytelnika :-)

Polecamy serdecznie!!! Książki znajdziecie TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska
Wydawnictwo Wilga

Komentarze

 1. Bardzo ciekawe pozycje, podrzucę je dzieciakom w mojej rodzinie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Basię uwielbiamy. A na pozostałe dwie jeszcze trochę mamy czasu 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byłem mały to takiego wyboru książek nie było

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka z elementami komiksu, bardzo oryginalny pomysł, wygląda super ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Basię znamy i uwielbiamy - też mamy tą książkę :) W sumie cała seria o basi jest warta polecenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś na Basię była u nas faza ale Dusia z niej już wyrosła... ciekawe czy Emi by podpasowała. ..

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe pozycje. Nie wiem która najbardziej mnie zaciekawiła. Wszystkie wydają się być urocze i odpowiednie dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty