Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Rozwój Komunikacji - Samogłoski i Wyrazy Dźwiękonaśladowcze - CTN Baltazar

Stali czytelnicy zapewne wiedzą, że mam ogromną słabość do wszelkich pomocy dydaktycznych oraz logopedycznych. Sporo takich pozycji pojawiło się już na blogu, a dzisiaj kolejne dwie wspierające rozwój komunikacji u dzieci wydane przez Centrum Terapii Neurologicznej Baltazar. Rozwój komunikacji Samogłoski to zestaw w skład którego wchodzi:

- plastikowy autobus z ośmioma wgłębieniami oraz plakietkami,
- 16 dwustronnych plakietek (z jednej strony są ilustracje 
   przedmiotów a z drugiej samogłoski). 
Zestaw można zastosować do takich ćwiczeń jak:

- naśladowanie,
- sekwencji,
- gry memory,
- nauka rozpoznawania i czytania samogłosek,
- poszerzanie słownictwa,
- nauka pisania samogłosek.Drugi zestaw Rozwój Komunikacji Wyrazy dźwiękonaśladowcze to zestaw z takim samym autobusem jedynie różnią się kolorem a plakietki z jednej strony zawierają zwierzęta a z drugiej wyrazy dźwiękonaśladowcze. Podobnie jak w przypadku pierwszego zestawu, tak i ten ma wiele zastosowań. Dzieci ćwiczą pamięć, poznają nazwy zwierząt i wydawane przez nie odgłosy, ćwiczą myślenie logiczne oraz koncentrację i skupienie. 


Obydwa zestawy, to świetne pomoce dydaktyczne, które dodatkowo stymulują rozwój dzieci. Sprawdzą się również w gabinetach terapeutycznych, logopedycznych, neurologopedycznych czy pedagogicznych. Praca na nich jest bardzo ciekawa i stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci a możliwość dostosowywania zadań do wieku i poziomu dzieci sprawia, że zestawy będą wykorzystywane przez długie lata. Polecamy serdecznie!!!


Zestawy znajdziecie TUTAJ

https://ctnbaltazar.pl/


Komentarze

 1. Ciekawy zestaw do pracy dydaktycznej. Nawet nie wiedziałam, że takie pomoce są na rynku

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pomoc dydaktyczna, cieszy, że coraz więcej takich się pojawia, kiedyś sama musiałam wszystkie elementy przygotowywać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe a do tego rozwijające i twórcze;-) Na pewno godne uwagi!;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny zestaw do pracy z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna pomoc naukowa! Aż nie mogę się doczekać, kiedy mój Antoś będzie na tyle duży, aby bawić się i uczyć w ten sposób :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty