Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Przygody słonia Leona i świnki Malinki w bestsellerowej serii książek Mo Willemsa - Wydawnictwo Babaryba

Słoń Leon i świnka Malinka czyli kultowi bohaterowie jednej z najlepiej sprzedających się serii książek dla dzieci przeznaczone do podejmowania pierwszych prób samodzielnego czytania. Autorek książek jest sam Mo Willems, który swoją zawrotną karierę rozpoczynał jako scenarzysta i animator Ulicy Sezamkowej. Za swoją wybitną pracę dla najmłodszych otrzymał wiele nagród w tym aż sześć statuetek Emmy oraz Theodor Seuss Geisel Medals. Cztery tytuły dla początkujących czytelników w Polsce wydało Wydawnictwo Babaryba.


Mieszkamy w książce! to pierwsza z serii książka, która w Polsce ukazała się w 2015 roku i od razu zdobyła serca czytelników. Ta krótka a zarazem przezabawna historia dwójki przyjaciół opowiada o tym jak Leon i Malinka zorientowali się że są bohaterami książki, która właśnie jest przez kogoś czytana. Postanawiają dowiedzieć się kom jest tajemniczy nieznajomy, który śledzi każdy ich ruch!!! Świetna zabawa dla każdego czytelnika :-)


Złamałem trąbę! to dość zawiła historia opowiedziana przez samego Leona (czyli właściciela owej złamanej trąby) swojej przyjaciółce śwince Malince. Gdy Leon odwiedza Malinką, ta ze zdumieniem i troską zauważa złamaną trąbę przyjaciela. Oczywiście pyta co się stało, na co słoń odpowiada że to długa i pokręcona historią. Na życzenie przyjaciółki zaczyna swoją opowieść. Po kolei dowiadujemy się co tego feralnego dnia robił Leon, jak podnosił na swojej trąbie kolejne zwierzęta i fortepian, jednak jak doszło do złamania trąby? Oto jest pytanie :-) a odpowiedzi na nie Wam nie zdradzę, przekonajcie się sami czytając tą przezabawną opowieść. 

Czy polubisz moją breję? to trzecia już z serii książka. Tym razem Malinka w roli kucharza przyrządziła swoją ulubioną breję. Niestety Leon okazuje się nie być wielkim fanem świńskiego przysmaku, w odróżnieniu oczywiście do Malinka. Przyjaciółka stara się na wszelkie sposoby przekonać słonia do tego aby spróbował serwowane przez nią danie dnia. No cóż wszyscy wiemy, że prawdziwa przyjaźń czasami wymaga poświęceń... 

Mogę grać z wami? to historia, w której pojawia się trzeci bohater, mały zielony wąż. Leon i Malinka postanawiają pobawić się w łapanie piłki, gdy wąż chce do nich dołączyć, nie są pewni jak nie mając rąk miałby z nimi się bawić. Jednak po krótkiej konwersacji nowy przyjaciel przekonuje ich do swojego pomysłu i zaczynają wspólną zabawę. A w jakiej roli wystąpi nowy bohater serii? O tym przekonajcie się sami :-) oczywiście czytając książkę.

Zabawne, zaskakujące, pouczające i pobudzające wyobraźnie, takie właśnie są książki Mo Williemsa. U nas okazały się wielkim hitem a Ignacy przeczytał je już kilkukrotnie, za każdym razem z kolejnymi wnioskami i przemyśleniami. Zdecydowanie jedna z ciekawszych serii do samodzielnego czytania dla początkujących dzieci.

Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BABARYBA


Komentarze

 1. Zapowiada się uroczo :))) Wiem co kupię chrześniakowi na urodziny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo, że córka jest trochę za duża na te ksiażki, bardzo je lubi, zawsze ją rozśmieszają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie się zapowiadają ❣️

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo sympatyczna seria książeczek, idealne na prezent dla najmłodszych miłośników czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy 3 z 4 książek i uwielbiamy je :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy Leona i Malinkę a najbardziej Mieszkamy w książce. Zawsze spełniamy ich końcowe życzenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie widziałam tych książeczek :) Wyglądają zabawnie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój syn się przy nich zaśmiewa :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty