Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Moi bohaterowie - Wydawnictwo WiR

Moi bohaterowie to kolejna bardzo ciekawa pomoc dydaktyczna, którą chciałam Wam dzisiaj pokazać. Pomysł opracowania zestawu powstał w domu pewnej mamy, blogerki i kobiety czynu Pani Marzeny Fenert, która na co dzień tworzy ogrom pomocy dla swojej córeczki. Zbiór ćwiczeń wydany został przez Wydawnictwo WiR.
Moi bohaterowie to zbiór układanek, puzzli, materiałów do ćwiczeń sekwencji oraz pamięci. Znajdziemy tu także pomoce matematyczne oraz rozwijające logiczne myślenie. A to wszystko na bardzo sztywnym papierze i do samodzielnego wycięcia.  Już pierwszego dni, gdy kurier dostarczył nam ten zestaw dydaktyczny, zabrała się za jego wycinanie i segregowanie. Podobnie jak wcześniejsze tego typu materiały, tak i te umieściłam w segregatorze, w którym każdy rodzaj zadania umieściłam w osobnej koszulce. 
Gdy segregator był już gotowy Ignacy mógł przystąpić do zabawy :-) Z radością układał, dopasowywał, uzupełniał, liczył i rozwiązywał. Na zdjęciach poniżej synek uzupełnia brakujące elementy na planszy. 

Kolejne ćwiczenie polegające na uzupełnieniu sekwencji. Ignaś wypełnia luki na planszy uprzednio wyciętymi plakietkami.
Trzecie zadanie polegające na policzeniu obiektów i zaznaczenie prawidłowej cyfry.

Kolejne ćwiczenie to ułożenie obrazu pociętego na pionowe paski. 
Następnie Ignaś rozwiązywał zadania z kolejnych kart. Tutaj za zadanie było wskazanie odpowiedniego przedmiotu. W zależności od pytania należało odnaleźć największy przedmiot, pojazd jadący w lewo czy na przykład niepasujący przedmiot do pozostałych. 
W zestawie znalazło się także sporo puzzli w dwóch wersjach:        - czarno białej,
- oraz  kolorowej.

Zestaw Moi bohaterowie to bardzo ciekawy zestaw dydaktyczny skierowany do chłopców. Opracowany w trzech tematach przewodnich: mechanika, policja oraz kosmos. Powtarzalność zadań w danym zagadnieniu pozwoli nabierać wprawy w ćwiczeniach, co przełoży się bardzo szybko na osiągniecie sukcesu przez dziecko. Czy polecamy? Jak najbardziej, zestaw sprawdzi się podczas zabaw w domu podczas dodatkowej stymulacji jak również w przedszkolu czy gabinecie logopedycznym :-)  


Na koniec dodam, że właśnie ukazała się druga część zestawu, tym razem skierowana do dziewczynek :-) 

Zestaw znajdziecie TUTAJ

Logo

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty