Przejdź do głównej zawartości

Kaczka, co przebrała miarkę Pana Poety - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dzisiaj będzie o jednej z najzabawniejszych serii książek dla przedszkolaków, którą uwielbiamy a w której systematycznie pojawiają się nowe tytuły. Autor, Pan Poeta to człowiek o niebywałym poczuciu humoru, o czym możemy się przekonać podczas lektury jego książek. Pisałam już o Kurze, co tyła na diecie, Wróblu, co oćwierkał sąsiadów, Kruku, co krakał pokracznie, a dzisiaj przyszedł czas na Kaczkę, co przebrała miarę. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.


Tym razem główną bohaterką tej krótkiej, ale jakże zabawnej historii jest Kaczka, która ma jeden bardzo poważny problem!!! W piątek idzie na randkę z Kaczorem i nie może zdecydować w co się ubrać z tej okazji. Przymierza, przygląda się w lustrze, rozważa różne opcje, niestety nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji. Z pomocną radą przybywają łabędzie, autorytety w świecie mody. Niestety zamiast rady, które piórka wybrać łabędź Adaś uświadomił przyszłej Miss Stawu, że dzisiaj jest sobota i przez swoje strojenie i niezdecydowanie przegapiła swoja randkę z Kaczorem.W tej historii, podobnie jak i w poprzednich tomach, na pierwszy plan wysuwają się przecudne ilustracje Joanny Młynarczyk. Barwne, zabawne i co najważniejsze oddające wiernie treść przykują uwagę każdego czytelnika. Dodatkowo duża czcionka zachęca do samodzielnego czytania dzieci. 


Kaczka, co przebrała miarkę to książka z cudnymi ilustracjami, zabawnym tekstem i bardzo ważnym przesłaniu, które uświadamia dzieciom, co tak na prawdę liczy się w życiu. Pokazuje że nie szata zdobi człowieka, a znacznie ważniejsze jest to jak postępujemy i jacy jesteśmy dla innych i samych siebie. Książka stanowi pretekst do rozmów z dziećmi o wartościach i odpowiednich wzorcach zachowań. Idealna lektura dla każdego przedszkolaka i uczniaka.

Polecamy serdecznie!!! 

P.S.

Już niebawem kolejna część serii, której głównym bohaterem będzie Paw :-) już nie możemy się doczekać :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka

Komentarze

 1. Książeczki dla maluchów stają się z każdym dniem coraz dalszą przeszłością dla mnie, ale na szczęście są kolejne i są nawet ciekawsze ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna seria, przyjemna oprawa graficzna, książeczki cieszą najmłodszych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy 3 części :) Najbardziej mnie śmieszy, gdy chłopcy "czytają", że to "mama przebrała miarkę, tak się stroiła" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa i bardzo kolorowa bajka ! Moim córkom z pewnością się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. No powiem Ci, że ilustracje są doskonałe! Mocno zachęcają! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy książki Pana Poety :) Kura, co tyła na diecie to nasza ulubiona, syn zna ją prawie na pamięć :) Tej jeszcze nie czytaliśmy, musimy nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne, kolorowe ilustracje :) Sama radość czytania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak zgrabna kaczusia, pewnie dzieci szaleją za nią:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubimy książeczki Pana Poety :) Kolejna ciekawa pozycja :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiadomo że tekst ważny :). Dla dzieci chyba ilustracja jest w tym wieku na pierwszym planie. Ta tu jest na pięknym poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 11. look like wonderfull book dear thanks for sharing..

  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.