Przejdź do głównej zawartości

Atlas Europy dla dzieci - Wydawnictwo Piętka

Nie tak dawno pisałam Wam o cudnym Atlasie Świata dla dzieci, dzisiaj  pokażę Wam drugą pozycję z serii poświęconą tym razem jedynie Europie. Atlas Europy dla dzieci podobnie jak wcześniej omawiana publikacja, został wzbogacony w kilka rozkładowych map, które przedstawiają wybrane regiony Europy. Obie książki wydane zostały przez Wydawnictwo Piętka. 

Studiowanie Atlasu Europy dla dzieci to prawdziwa przyjemność i niesamowita podróż zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Podzielenie Europy na regiony: zachodni, wschodni, centralny, północny i południowy pozwoliło dokładniej poznać każdy z tych regionów. Rozkładane mapy dodatkowo zachęcają do odkrywania i poszerzania wiedzy o naszym kontynencie. Każdy z regionów został w bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób. Mamy tu wszystkie istotne informacje, jakie młody człowiek powinien znać, co ważne nie ma tu mowy o przesycie treści. Pokrótce omówiono charakterystyczne dla danych regionów florę i faunę, przedstawiono flagi poszczególnych krajów, nie zabrakło także wzmianek o architekturze, dawnych kulturach oraz interesujących ciekawostek. 

Chciałam jeszcze zwrócić Waszą uwagę na same mapy, które poza bardzo atrakcyjną szatą graficzną zostały wzbogacone w sporą ilość informacji i ciekawostek. Odczytywanie map to prawdziwa przyjemność a dla najmłodszych radość z odkrywania.Dodatkową atrakcją atlasu są małe książeczki które zawierają sporo informacji na temat architektury, flory oraz fauny Europy. Te jedne z ciekawszych po rozkładanych mapach elementy atlasu. Ignacy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem poznaje kolejne regiony.Atlas Europy dla dzieci, to zdecydowanie jeden z ciekawszych atlasów skierowanych do dzieci jakie są obecnie na polskim rynku. Wydawnictwo Piętka dołożyło wszelkich starań aby stworzyć dwie niepowtarzalne pozycje, które rozbudzają wyobraźnie, zachęcają do poznawania i pozwalają przeżyć niesamowite podróże w najdalsze zakątki zarówno naszego kontynentu jak i całej kuli ziemskiej.

Serdecznie polecamy!!! Atlas znajdziecie TUTAJ
                  

                     
                     
       

Komentarze

 1. Propozycje Ci się chyba nigdy nie skończą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Graficznie wygląda to świetnie, ale po przejrzeniu nowych podręczników do szkoły podstawowej to trochę straciłem zaufanie do publikacji "naukowych" dla dzieci. Błąd goni błąd, mam nadzieję, ze tu się autorzy przyłożyl

  OdpowiedzUsuń
 3. wygląda świetnie, myślę, że teraz by się u nas sprawdził- Liwia jest na etapie pytania o miasta i kraje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko uwielbiałam takie książki. A ten Atlas jest pięknie wydany, ciekawe czy mojemu starszemu synkowi by się spodobał:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka, wydana jest bardzo ładnie! Będę się starać ją dorzucić do prezent dla mojego kuzyna : )
  Pozdrawiam,
  https://buszujwkuchni.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam wszelkie książki dla dziei o geografii. Jednak Map Miezielińskich w mojej ocenie nie pobije nic.

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialne publikacje ma to wydawnictwo!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniałe wydanie! Z pewnością spełni rolę zabawy i nauki:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny , sam człowiek chętnie poogląda i poczyta i nauczy czegoś przy okazji :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam tego typu książki, zresztą jestem geografem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajny gadżet, dzięki któremu nasze pociechy w przystępny sposób nauczą się czegoś nowego. Ja ostatnio kupiłam też mojemu synkowi na https://4gift.pl/prezenty/pozostale-prezenty/prezent-dla-podroznika interaktywną mapę świata do wyklejania. Za jej pomocą dziecko może szybko opanować nie tylko geografię ale także poznać różne ciekawostki o świecie zwierząt. Na mapie bowiem trzeba w odpowiednich miejscach umieścić karteczki przedstawiające poszczególne zwierzęta. Muszą się one zgadzać z miejscem naturalnego występowania danego zwierzęcia.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.