Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Tajemnica przekletej harfy - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 Tajemnica przeklętej harfy autorstwa Marcina Kozioła to kontynuacja serii Detektywi na kółkach w ramach której ukazała się powieść zatytułowana Skrzynia władcy piorunów. Obie pozycje ukazały się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Pomimo, iż książka skierowana jest do młodzieży, zarówno Ignasiowi jak i mi bardzo przypadła do gustu. Połączenie zagadek detektywistycznych z ciekawą fabułą i przygodą to coś co nie może się nie spodobać :-)
Bohaterami książki są czternastoletnia, poruszająca się na wózku Julia oraz jej najlepszy przyjaciel i powiernik Tom. Ona jest specjalistką od zagadek, on uwielbia łamać szyfry. Nie można zapomnieć o ich czteronożnym towarzyszu, labradorze Spajku, który ma talent do...wpadania w kłopoty. Wspólnie wybierają się do Egiptu aby zgłębiać wiedzę na temat starożytnej cywilizacji i podziwiać niesamowite dziedzictwo tego kraju. Nie są jedna świadomi jakie przygody na nich czekają!!! 


Gdy w ich posiadanie wpada tajemnicza mapa pełna zagadek i nie wyjaśnionych zapisów postanawiają rozwikłać zagadkę. Niesamowicie wciągająca fabuła, połączenie fikcji z faktami z życia Dorothy Eady dają efekt zacierania się rzeczywistością z fikcją literacką. Czy młodym detektywom uda się złamać szyfr, rozwiązać zagadkę i bezpiecznie powrócić do kraju? A może niezbędna będzie pomoc osób trzecich? Jak zakończy się ta fascynująca przygoda przekonacie się czytając książkę :-)  Tajemnica przeklętej harfy, to wciągająca opowieść którą, pomimo sporych rozmiarów, czyta się błyskawicznie i z zapartym tchem. Polecamy nieco starszym dzieciom do samodzielnego czytania lub tak jak u nas do wspólnej rodzinnej lektury, naprawdę warto!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty