Przejdź do głównej zawartości

Sposób na Adama - How to get Adam - Wydawnictwo Literatura

Dzisiaj mam dla Was perełkę wśród literatury dwujęzycznej dla dzieci. Dwa opowiadania autorstwa Pawła Beręsewicza w wersji zarówno polskojęzycznej jak i anglojęzycznej. Krótkie i zabawne opowiadania z wyraźnym przesłaniem to ciekawa opcja dla wszystkich chcących podszkolić swój angielski. Książka wchodzi w skład serii Wersja polsko - angielska w której ukazały się także cztery inne tytuły. Cykl książek wydawany jest przez Wydawnictwo Literaturę.


Sposób na Adama to historia chłopca, który biblioteki omijał szerokim łukiem. Gdy jego mama z radością buszowała po kolejnych półkach szukając kolejnej lektury, on niewzruszony widokiem tysięcy woluminów, uparcie twierdził, że czytanie książek to nie dla niego. Jednak Pani bibliotekarka w nie jednym już zaszczepiła miłość do książek, dlatego też postanowiła spróbować jeszcze raz i znaleźć sposób na Adama. Czy je się to udało? Sami się przekonajcie :-) 
Górski Żurek opowiada o górskiej wyprawie Adama i jego taty. Gdy udało im się dotrzeć do schroniska marzyli tylko o tym aby zjeść coś ciepłego. Jednak gdy ojciec chłopca przychodzi z żurkiem, którego nasz mały bohater nie chce nawet spróbować, twierdząc, że to najgorsza zupa na świecie, jego opiekun postanawia zrobić wszystko aby namówić syna na zjedzenie zupy. Czy to mu się uda? No cóż, zdradzę tylko tyle, że wszyscy wybuchliśmy śmiechem czytając zakończenie tej historyjki :-)
Sposób na Adama oraz Górski żurek to dwie krótkie ale bardzo zabawne historyjki, które pokazują, że upór nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, a poznawanie nowego i odkrywanie nieznanego może okazać się całkiem przyjemne. Jak już wspomniałam, jest to książka dwujęzyczna, cały tekst został przetłumaczony na język angielski, co stanowi świetną praktykę i doskonalenie znajomości tego języka. Mieszkając w Wielkiej Brytanii szczególnie cenimy sobie takie pozycje, gdyż dla Ignasia stanowią świetną okazję do zmierzenia się z językiem polskim jak i angielskim czyli tymi którymi posługuje się na co dzień. Muszę przyznać, że tłumaczenie jest bardzo rzetelne i nie sposób dopatrzyć się w nim nieścisłości.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo LiteraturaKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.