Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Seria z Niezapominajką - Wydawnictwo Wilga

Dzisiaj zaprezentuję Wam dwie kolejne pozycja jakie ukazała się w ramach Serii z Niezapominajką. O czterech poprzednich pisałam TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Czas na dwie kolejne. Tym razem Wydawnictwo Wilga postanowiło przypomnieć wszystkim niesamowite rozmyślania pewnego szpaka o imieniu Marcel oraz historię chłopca, który został władcą i podjął się wielkich czynów. Ponadczasowość i mądrość jaka płynie z każdej książki wchodzącej w skład tej serii sprawiają, iż są to wyjątkowe pozycje, które każde dziecko powinno poznać.  


Marceli Szpak Dziwi się światu to książka autorstwa Joanny Pollakówny. Autorka nie tylko stworzyła scenariusz do bajki, która w latach osiemdziesiątych bawiła dzieci, napisała także książkę, która jest bardzo wartościową lekturą dla najmłodszych.  


Głównym bohaterem jest szpak o imieniu Marcel, który wraz ze swoim przyjacielem, zającem o imieniu Leszek przeżywa niezapomniane przygody. Ich wspólne wędrówki po lesie zawsze kończą się zadziwiającymi przemyśleniami a zadawane przez bohaterów pytania, pobudzają dziecięcą wyobraźnię i chęć poznawania świata. Marcel to typ filozofa, myśliciela, który potrafi zatrzymać się i rozmyślać o mrówce, liściu czy wietrze. Jest ciekawy świata ale jednocześnie "buja w obłokach". Jego kompan z kolei to typowy realista, który nie raz sprowadził przyjaciela na ziemię. Wspólnie zawsze czeka ich niesamowita przygoda. Książka została pięknie wydana, twarda okładka, gruby śnieżnobiały papier. Do tego dochodzą prześlicznie ilustracje Karoliny Dziewy, które dopełniają całość tworząc piękno w czystej postaci. Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka to dość znana pozycja, choć przyznam, że czytałam ją po raz pierwszy. Tytuł co prawda nie był mi obcy, jednak samą treść poznałam czytając ją Ignasiowi. Książka napisana została prostym językiem, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Historia chłopca, który w bardzo krótkim czasie stracił obojga rodziców, został spadkobiercą tronu, podjął walkę z najeźdźcą i zaczął reformować kraj bardzo nas ujęła. Maciuś jako mały chłopiec wiódł spokojne i dostanie życie na dworze swojego taty. Gdy w bardzo krótkim czasie traci obojga rodziców, to właśnie na nim spoczywa obowiązek objęcia tronu. Nie jest to łatwa dla niego decyzja, jest rozżalony, smutny i zwyczajnie boi się. Pomimo to postanawia stanąć na wysokości zadania. Niestety sąsiednie państwa widząc, że dziecko rządzi krajem upatrują w tym swoją szansę na zdobycie nowych terytoriów. W konsekwencji wypowiadają wojnę a Król Maciuś Pierwszy stawia im czoła i pokonuje najeźdźców.  
Chłopiec ma nadzieje, że po tym zwycięstwie dalsze jego rządy upływać będą spokojnie. Chłopiec uczy się jak zarządzać państwem w sposób mądry i sprawiedliwy. Zostaje reformatorem, jego pomysły są dość nowatorskie, przykładem jest choćby nadanie dzieciom pełnych praw i stworzenie dziecięcego sejmu. Niestety zmiany przez niego wprowadzone stają się pretekstem do wszczęcia kolejnej wojny. Tym razem Maciuś zostaje ofiarą spisku i podstępem zostaje pokonany, pojmany i skazany na wygnanie. Seria z Niezapominają stanowi zbiór pięknych, wartościowych i uwielbianych przez dzieci książek. Każda z nich została bardzo starannie wydana i ślicznie zilustrowana. To wyjątkowe pozycje w naszej domowej biblioteczce, do których bardzo często powracamy!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo WilgaKomentarze

 1. Bardzo chętnie sięgnę po nie dla mojej wnuczki. Już się nie mogę doczekać, bo ma dopiero 15 miesięcy.
  Pozdrawiam😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne książeczki dla dzieci i takie kolorowe, ale moje już troche za dużę na takie bajeczki... :-) A szkoda ...

  OdpowiedzUsuń
 3. jako dziecko czytalam książkę król Maciuś Pierwszy i bardzo ją przeżyłam. Nigdy do niej nie wróciłam a ciekawa teraz jestem jak bym ją odebrała jako dorosła osoba.... Magda/AsertywnaMama.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. jako dziecko czytalam książkę król Maciuś Pierwszy i bardzo ją przeżyłam. Nigdy do niej nie wróciłam a ciekawa teraz jestem jak bym ją odebrała jako dorosła osoba.... Magda/AsertywnaMama.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo czytamy z dziećmi, więc to pozycje dla nas :) Teraz jeszcze preferujemy krótsze treści, ale za jakiś czas wymienione pozycje będą dla nas idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne ilustracje. Wydaje mi się, że klasyka w nieco odświeżonej szacie graficznej może niektóre dzieci zainteresować bardziej, niż książki wyciągane z dziecięcych biblioteczek ich rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie wydane książki. Czekam na moment aż moja córka będzie na tyle duża by takie jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. O widzę, że już można zapisać te książki na listę propozycję prezentów dla dzieciaków, bo z tej serii to była by świetna paczka - wiedza, emocje i morał. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty