Przejdź do głównej zawartości

Ilustrowane słowniki od Wydawnictwa GREG

Słowniki to według mnie jedne z podstawowych pozycji jakie powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce ucznia. Od kilku lat systematycznie powiększam nasz zbiór. Dzisiaj pokażę Wam cztery nowości jakie pojawił się u nas ostatnio. Będą to ilustrowane słowniki: ortograficzny, angielsko - polski frazeologiczny oraz wyrazów obcych. Wszystkie pozycje wydane zostały przez Wydawnictwo GREG i dostępne są w dwóch wersjach: z twardą bądź miękko okładką.  
Ilustrowany słownik ortograficzny to zbiór 3000 pojawiających się na dyktandach i sprawdzianach haseł. Jednak to nie wszystko. Każdy wyraz został podzielony na sylaby oraz przedstawiono wszystkie formy odmiany na konkretnych przykładach. Poświęcono także sporo miejsca na wyjaśnienie trudnych wyrazów i skrótów. Całość opracowana w bardzo prostej i zrozumiałej dla dzieci formie a ilustracje sprawiają, że odbiór całości jest znacznie ciekawszy dla uczniów. 


Ilustrowany słownik angielsko - polski to 6000 najpopularniejszych haseł wraz z uproszczoną wymową. Nie zabrakło także wyjaśnienia zasad gramatycznych. Te są jasne i zrozumiałe, dzięki czemu łatwiej je dziecku zrozumieć i zapamiętać. Ponadto publikacja została wzbogacona w dużą ilość ilustracji wraz z podpisami oraz zestawienia tematyczne takie jak np. liczebniki czy miesiące.


Ilustrowany słownik frazeologiczny to bardzo bogaty zbiór najciekawszych i najpopularniejszych zwrotów frazeologicznych. Wyjaśnienia są prost i zabawne, dzięki której dzieci z łatwością je zapamiętują. Dodatkowym plusem jest zilustrowanie poszczególnych zwrotów, co dodatkowo pozwala na lepsze zrozumienie danych zagadnień. 


Ilustrowany słownik wyrazów obcych to ponownie zbiór najpopularniejszych wyrazów obcego pochodzenia. Wyjaśnienia są jasne i zrozumiale. Przy każdym z nich, poza wyjaśnieniem,  podany jest kraj pochodzenia oraz przykład użycia danego wyrazu w zdaniu. Całość została dość zabawnie zilustrowana, dzięki czemu dzieci z radością po nie sięgają. 


Ilustrowane słowniki to jedne z ciekawszych tego typu pozycji jakie do tej pory znalazły się w naszej domowej biblioteczce. Must have każdego ucznia.  Z całą pewnością są to godne polecenia słowniki.


Słowniki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo GREG


Komentarze

 1. ooo coś dla nas! Wpisuję na listę must have :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że takich słowników nie było, gdy ja chodziłam do szkoły. :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecne słowniki są tak pięknie wydane, kolorowe. Powinny znaleźć się w każdym domu. Doskonały pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczny pomysł nauka to czysta przyjemność, kiedy trzyma się w ręku taki słownik. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi te słowniki tak się spodobały, że jeszcze przed pojawieniem się Tygrysa były w naszej biblioteczce. Mi samej zdarza się do nich zaglądać, szczególnie do frazeologicznego.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne! już wiem co kupię swemu chrześniakowi! :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. To naprawde rewelacyjny pomysł, zwłaszcza jeśli dziecko jest wzrokowcem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy uczeń powinien coś takiego mieć :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie