Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Feralne urodziny ze Skarpetką - Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki to jedna z naszych ulubionych. Ich książki zawsze zachwycają starannością z jaką zostają wydane a treści są ponadczasowe i nie rzadko zaskakujące. Nie inaczej jest z najnowszą pozycją jaką wydali. Feralne urodziny ze Skarpetką Benjamina Chauda to krótka opowieść o pewnym przyjęciu urodzinowym podczas którego nieprzewidziany splot wydarzeń doprowadził do dość zaskakującego zakończenia. 


Pewien chłopiec wybierał się na urodziny do Julii, koleżanki którą darzył uczuciem. Postanowił wykonać dla niej wyjątkowy prezent i co tu dużo ukrywać, pokładał duże nadzieje w tym spotkaniu. Jakby tego było mało, zdecydował także, że przebierze się za Skarpetkę czyli jego królika rasy baran. Niestety od chwili gdy zjawił się na przyjęciu wszystko potoczyło się nie po jego myśli. Po pierwsze okazało się, że nie on jeden został tego dnia zaproszony do Julii, po drugie pozostali goście nie byli przebrani i po trzecie Julia nie zwracała na niego uwagi, co więcej tańczyła z innym chłopcem. 


Chłopiec postanowił niepostrzeżenie wymknąć się z przyjęcia i wspiął się na gałąź drzewa. Czuł się samotny i opuszczony. Spędził tam sporo czasu a gdy na dworze zaczęło się ściemniać ktoś zjawił się u niego. Nie zdradzę Wam jednak kto, przekonajcie się sami czytając tą uroczą opowieść.Książka jest bardzo ładnie i starannie wydana, bardzo duży format, twarda oprawa oraz przecudne ilustracje samego autora tekstu współgrają ze sobą tworząc idealną całość. 


Feralne urodziny ze Skarpetką to dość zabawna historia w której bohater popełnia gafę za gafą. Jednak poza sporą dawką humoru mamy tu także głębokie, mądre i ponadczasowe przesłanie. Ze względu na niewielką ilość tekstu książka sprawdzi się zarówno jako lektura do czytania  przedszkolakowi jak również do samodzielnego czytania dla nieco starszych dzieci. Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo ZakamarkiKomentarze

 1. Bardzo lubie takie książki ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mało czytamy książek tego wydawnictwa :) Mimo, że są szalenie popularne, my prawie żadnej nie znamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już tyle dobrego słyszałam o książkach tego wydawnictwa, że na pewno po nie sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też lubimy Zakamarki - u nas królują Lasse i Maja :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty