Przejdź do głównej zawartości

Eliksir mnożenia - gra karciana od REBEL

Eliksir mnożenia to genialna gra karciana która łączy w sobie naukę i zabawę. Gracze podczas rozgrywki muszą w taki sposób pomnożyć swoje dwie wybrane karty aby uzyskać wynik znajdujący się na karcie przeciwnika. Banalnie proste!!! No cóż zapewniam Was, że zabawa jest przednia a radość ze znajomości tabliczki mnożenia u dzieci bezcenna :-) Gra wydana została przez Wydawnictwo REBEL.


 W pudełku znajdziecie:
- 60 kart podzielonych na dwie kategorie: 24 karty z zielonymi  
  potworami oraz 36 kart z fioletowymi potworami.
- oraz instrukcję.Kolory potworów na kartach pozwalają grać na różnych poziomach. Wybierając jedynie karty w zielonym kolorze mamy najniższy z poziomów i gracze mnożą jedynie w zakresie liczb 2,3,4 i 5. Średni poziom to użycie jedynie fioletowych kart, wtedy zawodnicy mają do dyspozycji mnożenie następujących cyfr: 6,7,8 i 9. Trzecim najtrudniejszym poziomem jest gra przy użyciu wszystkich obu talii kart czyli zarówno zielonych jak i fioletowych.


Przed rozpoczęciem gracze wybierają poziom trudności, następnie tasują wybrane karty i każdy z nich wybiera po jednej i umieszcza ją przed sobą awersem do góry oraz po 4 karty których wartości sprawdzają tak aby przeciwnik nie mógł ich zobaczyć. Pozostałe karty układają na środku stoły awersem do dołu. Tak przygotowani mogą rozpocząć walkę o zwycięstwo.


A jak przebiega gra? Otóż każdy z graczy w swojej turze ma do wykonania trzy kroki:

1. Wybrać jedną z 4 kart z ręki i położyć ją obok tej, którą wylosował przed rozpoczęciem gry. Jednak sztuka ta nie polega jedynie na dowolnym wyborze, ponieważ wyłożonych kart gracz
w...

2 kroku pomnożyło je a wynik był równy wartości jednego z wyłożonych potworów przeciwnika. Jeżeli to się uda, gracz zabiera owego potwora jako swoje trofeum a karty z których uzyskują prawidłowy wynik umieszcza na spodzie stosu znajdującego się na środku. 

3 krokiem jest dobranie jednej karty ze stosu i ogłoszenie końca swojej tury.

Zwycięzcą zostaje gracz który jako pierwszy zdobędzie pięć potworów przeciwnika. Bardzo przyjemna gra która poprzez zabawę pozwala ćwiczyć umiejętność mnożenia. U nas stała się hitem od pierwszej rozgrywki. Polecamy serdecznie, dzięki stopniowaniu poziomu trudności, sprawdzi się zarówno u dzieci, które dopiero poznają tajniki mnożenia jak i u nieco starszych, którzy dzięki grze będą mieli okazję utrwalić zdobyta już wiedzę.
Grę znajdziecie TUTAJ

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Komentarze

 1. No proszę, muszę zajrzeć na ich stronkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna gra, zapisuję tytuł, bo całą rodziną chętnie gramy:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś w sam raz dla mojej córki! Nadal ma małe problemy z mnożeniem

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam, że nauka tabliczki mnożenia była dla mnie męką :) ta gra na pewno to ułatwia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.