Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Eliksir mnożenia - gra karciana od REBEL

Eliksir mnożenia to genialna gra karciana która łączy w sobie naukę i zabawę. Gracze podczas rozgrywki muszą w taki sposób pomnożyć swoje dwie wybrane karty aby uzyskać wynik znajdujący się na karcie przeciwnika. Banalnie proste!!! No cóż zapewniam Was, że zabawa jest przednia a radość ze znajomości tabliczki mnożenia u dzieci bezcenna :-) Gra wydana została przez Wydawnictwo REBEL.


 W pudełku znajdziecie:
- 60 kart podzielonych na dwie kategorie: 24 karty z zielonymi  
  potworami oraz 36 kart z fioletowymi potworami.
- oraz instrukcję.Kolory potworów na kartach pozwalają grać na różnych poziomach. Wybierając jedynie karty w zielonym kolorze mamy najniższy z poziomów i gracze mnożą jedynie w zakresie liczb 2,3,4 i 5. Średni poziom to użycie jedynie fioletowych kart, wtedy zawodnicy mają do dyspozycji mnożenie następujących cyfr: 6,7,8 i 9. Trzecim najtrudniejszym poziomem jest gra przy użyciu wszystkich obu talii kart czyli zarówno zielonych jak i fioletowych.


Przed rozpoczęciem gracze wybierają poziom trudności, następnie tasują wybrane karty i każdy z nich wybiera po jednej i umieszcza ją przed sobą awersem do góry oraz po 4 karty których wartości sprawdzają tak aby przeciwnik nie mógł ich zobaczyć. Pozostałe karty układają na środku stoły awersem do dołu. Tak przygotowani mogą rozpocząć walkę o zwycięstwo.


A jak przebiega gra? Otóż każdy z graczy w swojej turze ma do wykonania trzy kroki:

1. Wybrać jedną z 4 kart z ręki i położyć ją obok tej, którą wylosował przed rozpoczęciem gry. Jednak sztuka ta nie polega jedynie na dowolnym wyborze, ponieważ wyłożonych kart gracz
w...

2 kroku pomnożyło je a wynik był równy wartości jednego z wyłożonych potworów przeciwnika. Jeżeli to się uda, gracz zabiera owego potwora jako swoje trofeum a karty z których uzyskują prawidłowy wynik umieszcza na spodzie stosu znajdującego się na środku. 

3 krokiem jest dobranie jednej karty ze stosu i ogłoszenie końca swojej tury.

Zwycięzcą zostaje gracz który jako pierwszy zdobędzie pięć potworów przeciwnika. Bardzo przyjemna gra która poprzez zabawę pozwala ćwiczyć umiejętność mnożenia. U nas stała się hitem od pierwszej rozgrywki. Polecamy serdecznie, dzięki stopniowaniu poziomu trudności, sprawdzi się zarówno u dzieci, które dopiero poznają tajniki mnożenia jak i u nieco starszych, którzy dzięki grze będą mieli okazję utrwalić zdobyta już wiedzę.
Grę znajdziecie TUTAJ

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Komentarze

 1. No proszę, muszę zajrzeć na ich stronkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna gra, zapisuję tytuł, bo całą rodziną chętnie gramy:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś w sam raz dla mojej córki! Nadal ma małe problemy z mnożeniem

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam, że nauka tabliczki mnożenia była dla mnie męką :) ta gra na pewno to ułatwia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty