Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Babcie i Dziadkowie od A do Z - Wydawnictwo Debit

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najmilszych świąt w naszym kalendarzu czyli Dzień Babci i Dziadka. Jest to idealny moment aby okazać naszą wdzięczność za całe dobro jakie od nich otrzymujemy. To także okazja do zbliżenia się, spędzenia wspólnie czasu, okazja do długich rozmów, spacerów jak również idealny czas na ciekawą lekturę. A zapewniam Was, że nic tak nie ucieszy dziadków jak przecudnie ilustrowana książka właśnie o nich samych. Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Debit, które postanowiło z okazji zbliżającego się święta wydać dwa bliźniacze albumy: Babcie od A do Z oraz Dziadkowie od A do Z.  
Obie pozycje do dzieła wybitnej hiszpańskiej artystki Raquel Diaz Reguera. Jest autorką zarówno tekstów jak i wszystkich ilustracji. Utalentowana pisarka i ilustratorka ma bardzo charakterystyczny styk, zarówno teksty jak i ilustracje zachwycają, intrygują i bawią. Specyficzny humor wywoła uśmiech na każdej buzi bez względu na wiek. 


Babcie od A do Z to pozycja która z lekkim humorem przedstawia wszystkie typy babć jakie występują na naszej kuli ziemskiej. Znajdziemy tu spis przywar jakie autorka przypisała poszczególnym bohaterkom. Znalazło się miejsce na Babcię Korespondencyjną, Marzycielkę, Pedantkę, Powierniczkę Tajemnic czy tą z Głową w Chmurach i Zapominalską. A jakiego typu jest Wasza Babcia? :-)


Publikacja wzbogacona została także kilkoma wstawkami wśród których znalazły się opisy : Babcinych kieszeni, flakonów z ulubionymi zapachami czy domowych pupili oraz lubionych powiedzonek. Wszystko ukazane w ciekawej formie, która zachęca do odkrywania cech własnych Babć.  


Dziadkowie od A do Z to pozycja o takiej samej formule, jedyna różnica to fakt, iż ta poświęcona jest w całości Dziadkom. Ponownie znajdujemy tu zabawne opisy typów Dziadków z całego świata. I tak mamy Dziadka Bajarza, Dasz Radę, Gawędziarza, Nie Mów Babci czy Ochroniarza i Romantyka. Wachlarz opisanych postaci jest bardzo szeroki i z pewnością odnajdziecie w nich swoich najbliższych :-) 
Podobnie jak w pierwszym albumie, tak i tutaj mamy także kilka ciekawych informacji dotyczących: kapci Dziadków, ich podstawowych zestawów czy ulubionych zapachów. Dziadkowie od A do Z to cudne albumy, które zachwycają nie tylko treścią ale także ilustracjami. Według nas sprawdzą się idealnie jako prezent dla Dziadków, po który będziecie mogli razem sięgnąć zawsze przy okazji wspólnych spotkań. Polecamy serdecznie!!!


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty