Przejdź do głównej zawartości

Babcie i Dziadkowie od A do Z - Wydawnictwo Debit

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najmilszych świąt w naszym kalendarzu czyli Dzień Babci i Dziadka. Jest to idealny moment aby okazać naszą wdzięczność za całe dobro jakie od nich otrzymujemy. To także okazja do zbliżenia się, spędzenia wspólnie czasu, okazja do długich rozmów, spacerów jak również idealny czas na ciekawą lekturę. A zapewniam Was, że nic tak nie ucieszy dziadków jak przecudnie ilustrowana książka właśnie o nich samych. Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Debit, które postanowiło z okazji zbliżającego się święta wydać dwa bliźniacze albumy: Babcie od A do Z oraz Dziadkowie od A do Z.  
Obie pozycje do dzieła wybitnej hiszpańskiej artystki Raquel Diaz Reguera. Jest autorką zarówno tekstów jak i wszystkich ilustracji. Utalentowana pisarka i ilustratorka ma bardzo charakterystyczny styk, zarówno teksty jak i ilustracje zachwycają, intrygują i bawią. Specyficzny humor wywoła uśmiech na każdej buzi bez względu na wiek. 


Babcie od A do Z to pozycja która z lekkim humorem przedstawia wszystkie typy babć jakie występują na naszej kuli ziemskiej. Znajdziemy tu spis przywar jakie autorka przypisała poszczególnym bohaterkom. Znalazło się miejsce na Babcię Korespondencyjną, Marzycielkę, Pedantkę, Powierniczkę Tajemnic czy tą z Głową w Chmurach i Zapominalską. A jakiego typu jest Wasza Babcia? :-)


Publikacja wzbogacona została także kilkoma wstawkami wśród których znalazły się opisy : Babcinych kieszeni, flakonów z ulubionymi zapachami czy domowych pupili oraz lubionych powiedzonek. Wszystko ukazane w ciekawej formie, która zachęca do odkrywania cech własnych Babć.  


Dziadkowie od A do Z to pozycja o takiej samej formule, jedyna różnica to fakt, iż ta poświęcona jest w całości Dziadkom. Ponownie znajdujemy tu zabawne opisy typów Dziadków z całego świata. I tak mamy Dziadka Bajarza, Dasz Radę, Gawędziarza, Nie Mów Babci czy Ochroniarza i Romantyka. Wachlarz opisanych postaci jest bardzo szeroki i z pewnością odnajdziecie w nich swoich najbliższych :-) 
Podobnie jak w pierwszym albumie, tak i tutaj mamy także kilka ciekawych informacji dotyczących: kapci Dziadków, ich podstawowych zestawów czy ulubionych zapachów. Dziadkowie od A do Z to cudne albumy, które zachwycają nie tylko treścią ale także ilustracjami. Według nas sprawdzą się idealnie jako prezent dla Dziadków, po który będziecie mogli razem sięgnąć zawsze przy okazji wspólnych spotkań. Polecamy serdecznie!!!


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.