Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Żubr Pompik. Wyprawy_1,2,3 - Wydawnictwo Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina wydało trzy pierwsze części nowej serii o znanym z małego ekranu żubrze Pompiku. Nowy cykl Wyprawy będzie się rozrastał aż do 23 pozycji (czyli tyle ile jest w Polsce Narodowych Parków). Obecnie pojawiły się następujące tytuły: Tajemnica rzeki, Bagienny łoś oraz Plan bobra. Książeczki skierowane są do dzieci od 3 roku życia i są idealnym pretekstem do pierwszych rozmów o otaczającej nas przyrodzie. 
Bohaterami serii jest rodzina żubrów dwójka dzieci Pompik i Polinka, mama Porada oraz ojciec Pomruk, którzy na co dzień zamieszkująca Puszczę Białowieską. W nowej serii w każdej z książeczek wyruszają aby odkryć tajemnice flory i fauny określonego Parku Narodowego przeżywając jednocześnie moc niesamowitych przygód.  


Podczas pierwszej wyprawy odwiedzają Narwiański Park Narodowy, poznają różne gatunki ptaków zamieszkujące mokradła i samą rzekę, uczą się je rozpoznawać oraz określać ich podstawowe cechy wyglądu takie jak dziób. Rodzina żubrów staje się także świadkami jak małe pisklaczki potrafią świetnie się kamuflować i tym samym unikać niebezpieczeństw czyhających na nie każdego dnia. 
Podczas drugiej wyprawy nasza żubrza rodzina wybiera się do Biebrzańskiego Parku Narodowego gdzie spotykają smutnego łosia. Nasi bohaterowie postanawiają poprawić mu humor jednak ich starania na nic się nie zdają...aż do czasu :-) Z tej książeczki młody czytelnik uczy się rozpoznawać stopy różnych zwierzaków.

W ostatniej, trzeciej części zwiedzamy wraz z żubrami Wigierski Park Narodowy. Tym razem nasi przyjaciele spotykają pracowitego bobra i pomagają mu w przy budowie tamy. Przy okazji poznają zęby zwierząt, dowiadują się do czego służą poszczególnym zwierzętom oraz jak wygląda życie w okolicach tamy. 


Żubr Pompik. Wyprawy to bardzo ciekawa seria książeczek, z których już przedszkolaki będą czerpać wiedzę. Ponadto publikacje pobudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań i odkrywania otaczającego nas świata. Każda z pozycji zawiera mapę Polski z zaznaczonymi wszystkimi Parkami Narodowymi oraz oznaczeniem o którym opowiada dana historia. Dzięki temu dzieci nie tylko poznają ich nazwy ale także położenie na mapie. Serdecznie polecamy, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne pozycje z serii :-)Książeczki znjadziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

 1. Fajna książeczka, idealna dla chrzesniaka mojego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna seria, czekamy na kolejne części:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna świetna propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To wygląda jak idealna książka dla mojego syna.! Uwielbia zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super propozycja, na pewno się spodoba synkowi mojej przyjaciółki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że jest kolejna seria. Musimy się w te tytuły zaopatrzyć, bo opowiadają o miejscach, które znamy i lubimy.
  Wszystkiego dobrego na nowy rok.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty