Przejdź do głównej zawartości

Żubr Pompik. Wyprawy_1,2,3 - Wydawnictwo Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina wydało trzy pierwsze części nowej serii o znanym z małego ekranu żubrze Pompiku. Nowy cykl Wyprawy będzie się rozrastał aż do 23 pozycji (czyli tyle ile jest w Polsce Narodowych Parków). Obecnie pojawiły się następujące tytuły: Tajemnica rzeki, Bagienny łoś oraz Plan bobra. Książeczki skierowane są do dzieci od 3 roku życia i są idealnym pretekstem do pierwszych rozmów o otaczającej nas przyrodzie. 
Bohaterami serii jest rodzina żubrów dwójka dzieci Pompik i Polinka, mama Porada oraz ojciec Pomruk, którzy na co dzień zamieszkująca Puszczę Białowieską. W nowej serii w każdej z książeczek wyruszają aby odkryć tajemnice flory i fauny określonego Parku Narodowego przeżywając jednocześnie moc niesamowitych przygód.  


Podczas pierwszej wyprawy odwiedzają Narwiański Park Narodowy, poznają różne gatunki ptaków zamieszkujące mokradła i samą rzekę, uczą się je rozpoznawać oraz określać ich podstawowe cechy wyglądu takie jak dziób. Rodzina żubrów staje się także świadkami jak małe pisklaczki potrafią świetnie się kamuflować i tym samym unikać niebezpieczeństw czyhających na nie każdego dnia. 
Podczas drugiej wyprawy nasza żubrza rodzina wybiera się do Biebrzańskiego Parku Narodowego gdzie spotykają smutnego łosia. Nasi bohaterowie postanawiają poprawić mu humor jednak ich starania na nic się nie zdają...aż do czasu :-) Z tej książeczki młody czytelnik uczy się rozpoznawać stopy różnych zwierzaków.

W ostatniej, trzeciej części zwiedzamy wraz z żubrami Wigierski Park Narodowy. Tym razem nasi przyjaciele spotykają pracowitego bobra i pomagają mu w przy budowie tamy. Przy okazji poznają zęby zwierząt, dowiadują się do czego służą poszczególnym zwierzętom oraz jak wygląda życie w okolicach tamy. 


Żubr Pompik. Wyprawy to bardzo ciekawa seria książeczek, z których już przedszkolaki będą czerpać wiedzę. Ponadto publikacje pobudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań i odkrywania otaczającego nas świata. Każda z pozycji zawiera mapę Polski z zaznaczonymi wszystkimi Parkami Narodowymi oraz oznaczeniem o którym opowiada dana historia. Dzięki temu dzieci nie tylko poznają ich nazwy ale także położenie na mapie. Serdecznie polecamy, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne pozycje z serii :-)Książeczki znjadziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

 1. Fajna książeczka, idealna dla chrzesniaka mojego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna seria, czekamy na kolejne części:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna świetna propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To wygląda jak idealna książka dla mojego syna.! Uwielbia zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super propozycja, na pewno się spodoba synkowi mojej przyjaciółki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że jest kolejna seria. Musimy się w te tytuły zaopatrzyć, bo opowiadają o miejscach, które znamy i lubimy.
  Wszystkiego dobrego na nowy rok.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.