Przejdź do głównej zawartości

Święta z kreatywnymi książkami

Okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to czas wyciszenia, wspólnych lektur i długich wieczorów spędzonych z najbliższymi. W tym czasie Ignaś bardzo chętnie sięga po różnego rodzaju kreatywne zabawy od kolorowanek po łamigłówki i gry o tematyce świątecznej. Podczas tych zajęć towarzyszą mu dwie bardzo pięknie wydane pozycje: Pierwsza z ich to Brulion zabaw na święta Wydawnictwa Wilga, a druga to Opowieść Wigilijna. Magia kolorowania Wydawnictwa Zielona Sowa


Brulion zabaw na święta to propozycje 10 różnych zabaw w których dzieci wykazać muszą się zarówno zdolnościami manualnymi jak i logicznym myśleniem, refleksem czy umiejętnościami planowania. Spośród wszystkich zawartych w książce zadań Ignasiowi najbardziej spodobały się gra w tzw. "łapki" gdzie gracze muszą w jak najszybszym czasie odnaleźć określoną liczbę, gra "kartofel" w której łączy się rozrzucone po całej kartce liczby oraz nieśmiertelne "kółko i krzyżyk.  

Ponadto w Brulionie znajdujemy następujące zabawy:

- sąsiedzi,
- zawieś bombkę,
- smok,
- łapki do pary,
- czołgi,
- boisko,
- oraz państwa miasta.Opowieść Wigilijna. Magia kolorowania to cudnie wydana kolorowanka, która swoimi magnetycznymi wręcz ilustracjami zabiera nas w podróż w czasie i pozwala podziwiać przepych Londynu z czasów wiktoriańskich. Rysunki nawiązujące do jednej z najsłynniejszych powieści o tematyce świątecznej  czyli  Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa, pozwala nam poznać tą historię na nowo. 

Autorami rysunków są Good Wives i Warriors czyli kreatywny zespół ludzi, których działa pokazywane są na największych światowych wystawach.Obydwie pozycje bardzo serdecznie polecamy, idealnie wpisują się w tworzenie świątecznego klimatu a do tego zapewniają długie godziny świetnej zabawy :-)  


Brulion zabaw na święta znajdziecie TUTAJ

Opowieść Wigilijną. Magia kolorowania znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Zielona Sowa

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Świetne te książki. Syn był mały to spędzaliśmy dużo czasu na kreatywnych zabawach. Artur

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla każdego coś innego i miłego :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna ta kolorowanka :-) sama chętnie coś bym w niej ubarwiła:-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)