Przejdź do głównej zawartości

Świąteczna opowieść z piosenką - Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Były już książki opowiadające historię Bożego Narodzenia, teraz czas na kilka pozycji których akcja toczy się w naszych czasach. Pierwszą którą chce Wam pokazać jest publikacja Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu pod tytułem Świąteczna opowieść z piosenką Marty Zająć. 


Amelka i Piotruś czekają z niecierpliwością na kolejne Boże Narodzenie. Przygotowania trwają a oni wypatrują pierwszej gwiazdki i z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg. Gdy ten wreszcie spada, dzieci bawią się, lepią bałwana. Gdy mama zaczyna opowiadać im o tym gdzie urodził się Jezus, Piotruś postanawia przedstawić tą historię siostrze, która z powodu choroby nie była w przedszkolu i nie słyszała jak siostra Łucja opowiadała ją wszystkim dzieciom. Dzieci udały się do pokoju, gdzie wspólnie przeglądają biblię i poznają historię narodzin Jezusa. 
Książka dodatkowo została wzbogacona płytą, na której są kolędy, do których tekst znajduje się w książce. Całość została bardzo ładnie zilustrowana przez Wojciecha Wejnera.Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Wesoła historia wprowadzająca iście świąteczny nastrój, to zawsze dobry pomysł podczas grudniowych wieczorów. Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ


Komentarze

  1. ooooo miałam mega podobną książeczke jak sama byłam dzieckiem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako drukarnia CCS Druk Cyfrowy <a href=http://www.ccsdruk.pl" title="druk cyfrowy>www.ccsdruk.pl</a> gwarantujemy profesjonalizm i szybkość działania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Razem z bratem polecamy www.ccsdruk.pl. Firma ta wykonała dla nas kalendarze, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Efekt jest świetny!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)