Tyle razy nas odwiedziliście :-)

POLECAMY NA ŚWIĘTA: Świat malucha "Zima: i "Boże Narodzenie" - Kapitan Nauka

Pomysłów na ciekawy prezent świąteczny ciąg dalszy :-) Dzisiaj propozycje dla 2-3 latków w iście świąteczno - zimowej tematyce. A mowa będzie o dwóch nowościach od Kapitana Nauki z serii Świat malucha czyli zestawy Zima oraz Boże Narodzenie. Karty obrazkowe i puzzle to jedne z moich ulubionych zabaw z maluchem. Gdy Ignaś był w wielu 2-4 lat to właśnie na tego typu zabawach spędzał najwięcej czasu. Poza świetną zabawą jest to bardzo skuteczna forma nauki mówienia i poszerzania słownictwa. Dzieci bardzo chętnie podejmują wtedy interakcje, ucząc się o otaczającym je świecie. Zestawy które dzisiaj Wam pokazuję wpisują się w ten model nauki idealnie.


W zestawie Zima znajdziecie:

- 17 kart obrazkowych,
- 10 pad puzzli,
- oraz książeczkę z zadaniami. 


Karty zostały bardzo ładnie przygotowane tak aby maluszek mógł nimi swobodnie manipulować. Opracowane i pogrupowane tematycznie idealnie wpisują się w obecną porę roku. Do tego rogi zostały zaokrąglone, dzięki czemu karty tak szybko się nie zniszczą. Jednak tym co spodobało mi się najbardziej jest fakt, iż zostały one spięte plastikowym klipsem. Dzięki temu z łatwością można je zabrać w dłuższą podróż samochodem czy na piknik nad jeziorem, zawsze mamy pewność, że karty pozostaną razem i nic się nie zgubi. Oczywiście jeżeli macie taką potrzebę, klips zawsze można odpiąć, po czym ponownie można go założyć. 


Każda karta na odwrocie posiada podpis znajdującego się na miej obrazka. Dzięki temu karty posłużą dłużej, ponieważ będzie je można wykorzystać podczas nauki czytania. A jak jeszcze można się bawić kartami. Jest wiele sposobów od nazywania poszczególnych obrazków, poprzez dopowiadanie skojarzeń aż po kalambury. 


Zestaw zawiera również 10 par puzzle na których znajduje się obrazek oraz podpis. Ponieważ zestaw skierowany jest do najmłodszych, zastosowano tu także dopasowanie kolorystyczne. Zestaw to także książeczka z różnego rodzaju aktywnościami. Mamy tu odnajdywanie niepasujących przedmiotów, dopasowywanie cieni czy odnajdywanie określonych przedmiotów. Wszystko oczywiście w temacie zimy i dostosowane stopniem trudności do dzieci w wieku 2-3 lat. 


Drugim zestawem jaki dzisiaj chciałam Wam pokazać jest Boże Narodzenie również z serii Świat malucha. Obydwa zestawy składają się z tych samych elementów, różnią się jedynie nieco tematyką, bo choć zazębiają się nieco to jednak tu mamy jedynie temat świąt. 


W pudełku znajdziecie:

- 17 kart obrazkowych,
- 10 par puzzli,
- oraz książeczkę z zadaniami.


Całość poświęcona Bożemu Narodzeniu, dzięki czemu jest to idealny zestaw aby przygotować nasze maluchy na nadchodzące święta. Dzieci poznają podstawowe pojęcia oraz zaczną je identyfikować z przedmiotami jakie znajdują się w domu. 
W książeczce znajduje się wiele ciekawych zadań, które pozwolą dzieciom poznać wiele zwyczajów i tradycji związanych ze świętami. Ponadto podczas wypełniania kolejnych ćwiczeń dzieci usprawniają zdolności manualne, ćwiczą logiczne myślenie, koncentrację, precyzję ruchów oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Serdecznie polecamy obydwa zestawy, są to bardzo ładnie i dobrze jakościowo przygotowane materiały, które przede wszystkim uczą bawiąc. Jeżeli macie 2-3 latka, któremu zastanawiacie się co sprezentować, to mamy nadzieję, że podsunęliśmy Wam ciekawy pomysł :-) 

 


Zestawy znajdziecie TUTAJWpis powstał w ramach projektu: POLECAMY NA ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty