Przejdź do głównej zawartości

Polecamy na święta: Block Out! od Smarkacz.pl

Pozostając w temacie prezentów, dzisiaj chcemy Wam pokazać kolejny ciekawy pomysł czym można obdarować nieco starsze dzieci. A będzie to tym razem gra zręcznościowa Block Out! Od dawna słyszałam o niej same pozytywne opinie, jednak jakoś nigdy nie miałam okazji jej wypróbować, aż do nie dawna, i muszę przyznać, że są wszystkie te opinie są w pełni zasłużone. Gra przede wszystkim jest bardzo starannie i ładnie wykonana, a sama mechanika bardzo ciekawa. Gra wydało Wydawnictwo Tactic, a znajdziecie ją w sklepie Smarkacz.pl
W pudełku znajdziecie:

- 9 drewnianych klocków (w 3 kolorach i rozmiarach),
- 12 kart akcji,
- 43 karty budowli,
- oraz instrukcję.


Karty budowli wskazują jakie klocki (lub klocka) możemy dołożyć do wieży w naszej turze. 

Poniższe karty odczytujemy w następujący sposób:

1. Gracz może dołożyć czarny, brązowy lub żółty klocek o największym rozmiarze.
2. Gracz może dołożyć dowolny czarny klocek.
3. Gracz może dołożyć jedynie średniej wielkości brązowy klocek. 


Spośród wszystkich kart wyróżniamy także dwa rodzaje kart akcji:

1. Akcja ominięcie, pozwala na pominięcie swojej kolejki, co wiąże się z brakiem konieczności dokładania klocka do wieży, kolejka tym samym przechodzi na następnego gracza.

2. Akcja odwrócenie powoduje odwórcienie kierunku w jakim koleni gracze wykonują swoje ruchy (jednak ta zasada nie sprawdza się przy 2 graczach). Nie trzeba także dokładać klocka do budowli. 


Przed rozpoczęciem gry kładziemy wszystkie klocki w dostępnym dla graczy miejscu. Tasujemy karty i każdemu z zawodników rozdajemy po siedem. Pozostałe odkładamy obok, będą służyć do dobierania w czasie rozgrywki. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich kart poprzez dokładanie kolejnych klocków do powstającej wieży. Wygrać można na dwa sposoby:
- pierwszy to pozbycie się wszystkich kart z ręki,
- drugi to dołożenie ostatniego, dziewiątego klocka do budowli, tak aby się utrzymała co najmniej przez 3 sekundy. 
Zapewne pomyśleliście, że ustawienie dziewięciu klocków (nawet w różnych rozmiarach) nie powinno stanowić żadnego problemu nawet dla 2-latka. I zgodzę się z Wami. Jednak klocki znajdujące się w grze Block Out! nie są idealnie gładkie, otóż każdy z nich posiada nieco wybrzuszone i zaokrąglone powierzchnie, na których nie tak łatwo "złapać" balans. I w tym drobnym lecz jakże istotnym szczególe tkwi cały szkopuł, a raczej sens gry :-)  
Gracz w swojej turze wybiera kartę i zgodnie z instrukcją znajdującą się na niej dokłada określone klocek. Jeżeli żadna z kart nie pozwala mu na dołożenie klocka, dobiera karty z talii do momentu, aż będzie mógł wykonać swój ruch. Może także skorzystać z kart akcji. 


Jeżeli podczas dokładanie kolejnego klocka nasza wieża zawali się, gracz, który ją zburzył dobiera ze stosu kart aż 3 kolejne, których będzie musiał jak najszybciej się pozbyć, jeżeli chce wygrać rozgrywkę. 
Block Out! to gra przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, jednak zasady są na tyle jasne i nieskomplikowane, że młodsze dzieci również sobie poradzą. W grę grać może od 2 do 6 graczy a średni czas rozgrywki do ok 20 minut. Serdecznie polecamy, gra jest świetnym sposobem na nudę i pozwala wesoło spędzić czas w gronie najbliższych :-) Idealna na prezent świąteczny :-)  


 Grę znajdziecie w sklepie Smarkacz.pl TUTAJ

https://www.smarkacz.pl/

Wpis powstał w ramach projektu: POLECAMY NA ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29

Komentarze

 1. Jenga długo była u nas hitem, więc pewnie ta również się sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. W temacie gier dla dzieci jestem jeszcze zielona, ale chętnie się podszkole w temacie hihihi ;-) Z mężem uwielbiamy gry (ostatnio karcine), mam nadzieję, że nasza córka będzie tą psaję dzielić także z nami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow super. Idealna dla mojej piatki chłopaków

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o tej grze. Aż dziwne, bo bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.